POLITYKA

Zamach w Sztokholmie wstrząsnął ludźmi. Kościoły były otwarte do późna w nocy

A kapłani czekali na wiernych w… konfesjonałach. Kościół katolicki oferuje pomoc – nie tylko duchową, ale także stara się nieść konkretną pomoc.

Wczorajszy akt terroru z ulic Sztokholmu tamtejszy ordynariusz opisał jako „przerażającym aktem terroryzmu”. Bp Anders Arborelius zauważył, że obecnie jesteśmy coraz bardziej wystawieni na ataki zła. Szczególnie można to sobie uświadomić po tej bezsensownej zbrodni. Prosząc o modlitwę i konkretną pomoc dla rodzin ofiar i doświadczonych tą tragedią, powiedział, że po tym, co się wydarzyło, krzyż Chrystusa jest nam jeszcze bliższy.

 

Także inne wspólnoty chrześcijańskie potępiły zamach. Rada Kościołów Szwecji oraz przedstawiciele zamieszkujących ten kraj wspólnot muzułmańskich, żydowskich i buddyjskich, podały we wspólnym komunikacie: „atak w Sztokholmie ukazał tchórzliwe i zdesperowane oblicze zła”. Podkreśla się w nim, że takie zbrodnie przygotowywane są w ściśle określonym celu. „Mają one zniszczyć i sparaliżować nasze społeczeństwa. Jednocześnie dążą do podminowania etnicznej, kulturowej i religijnej różnorodności, będącej bogactwem społeczeństwa Szwecji” – podkreślają przedstawiciele różnych wspólnot wyznaniowych tego kraju.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

NIE MA WĄTPLIWOŚCI: Teczka TW Bolka jest prawdziwa. Tzw. opinia Widackiego to…

Holandia, Norwegia, Niemcy. W tych krajach polskie dzieci odbierane są rodzicom na potęgę

Redakcja malydziennik

Zobacz jaką wartość dla naszego narodu miało Powstanie Styczniowe!

Redakcja malydziennik
Ładuję....