WYDARZENIA

Zamach bombowy na siedzibę episkopatu w Meksyku! Kompletne zdziczenie feministek

To feministki odpowiadają za zamach bombowy na siedzibę Konferencji Episkopatu Meksykańskiego (CEM) w Mieście Meksyku, do którego doszło w nocy z 24 na 25 lipca – donosi Associated Press. Amerykańska agencja prasowa powołała się na oświadczenie opublikowane na stronie internetowej „Contra Info”. Wydało je Nieformalne Komando Feministyczne do Działań Przeciwautorytarnych. W Feministki napisały w oświadczeniu, że ładunek wybuchowy, podłożony pod dom biskupów, składał się z dynamitu, mieszaniny propanu i butanu oraz z samego butanu.

W siedzibie CEM w Meksyku wybuchła bomba. Zamach był dziełem meksykańskich feministek. Na stronach Contra.Info. pojawiło się oświadczenie, w którym do zamachu przyznało się Nieformalne Feministyczne Komando Akcji Antyautorytarnych. Władze Meksyku jak do tej pory nie potwierdziły oficjalnie istnienia tej organizacji.

W oświadczeniu feministki podały "uzasadnienie" swojego bestialskiego czynu: „Za każdą torturę i morderstwo w imieniu waszego Boga! Za każde dziecko zbezczeszczone przez pedofilów!”.

Na stronie contra.info możemy dowiedzieć się, że jest ona wspierana przez anarchistów, libertynów i przeciwników autorytaryzmu. Można tam przeczytać siedem artykułów o innych działaniach Komanda w Meksyku. W ciągu ostatnich 6 lat w kraju zginęło lub zostało porwanych co najmniej 18 księży katolickich.

Sekretarz generalny i rzecznik episkopatu bp Alfonso G. Miranda Guardiola w rozmowie z mediami stwierdził, że atak na siedzibę CEM odzwierciedla przemoc szalejącą w całym kraju z gwałtownie rosnącą liczbą zabójstw i trwającą od dziesięcioleci walką gangów narkotykowych. Hierarcha podziękował także „za poparcie i solidarność okazane przez naszych braci biskupów, wiernych, kapłanów, instytucje, jak również wielu osobom dobrej woli, które były blisko nas z prawdziwym zatroskaniem". Podziękowania złożył również na ręce władz federalnych i lokalnych za okazaną pomoc i współpracę w celu wyjaśnienia tego wydarzenia.

"Jako zbiorowy organ biskupów meksykańskich chcemy wezwać do spokoju, rozwagi i poszanowania życia ludzkiego i jego instytucji. Wydarzenie to jest dla nas wezwaniem do intensywnego zastanowienia się nad potrzebą odbudowania tkanki społecznej i umacniania środowiska bezpiecznego dla wszystkich obywateli" – napisał w oświadczeniu biskup pomocniczy archidiecezji Monterrey. Powtórzono ponadto apel o nawrócenie społeczne, "aby widzieć w sobie nawzajem braci i aby każdy obywatel był budowniczym pokoju w naszym kraju i mógł mieć zagwarantowaną godność osobistą".

Na zakończenie bp Miranda Guardiola życzył, aby Chrystus – Książę Pokoju i Matka Boża z Guadalupe "byli dla nas światłem, aby stawać się jeszcze bardziej wielkodusznymi w swej misji tworzenia ludzkości bardziej sprawiedliwej i solidarnej".

 

Źródło: ekai.pl

Komentarze

Zobacz także

Toaletowa przeprawa, czyli o tym, jak bank upokorzył dziecko

Redakcja malydziennik

Ranking najbardziej niezdrowych krajów świata! Nie zgadniesz gdzie Polacy

Redakcja malydziennik

No proszę! Polak wynalazł paliwo, które kosztuje …. 25 groszy za litr!

Redakcja malydziennik
Ładuję....