RELIGIA

Założyciel zakonów ukarany za homoseksualne molestowanie zakonników!

Założyciel Instytutu Wcielonego Słowa z Argentyny, ojciec Carlos Miguel Buela został uznany przez Stolicę Apostolską za winnego niewłaściwych zachowań seksualnych wobec kleryków.

Oskarżenia dotyczyły molestowania seksualnego zakonników i kleryków założonego przez niego samego Instytutu. Po dokładnym zbadaniu sprawy, uwzględniającym także prawo do obrony oskarżonego, odpowiednie urzędy watykańskie uznały go za winnego. Dzięki dochodzeniu ustalono także, że w tym przypadku nie ma mowy o molestowaniu nieletnich.

 

Ojciec  Carlos Miguel Buela w roku 1984 założył – na prawie diecezjalnym – w diecezji San Rafael w Argentynie męski Instytut Wcielonego Słowa, a później także kobiecą gałąź zgromadzenia Służebnice Pana i Dziewicy z Matara. Mężczyzna aż do roku 2010 był przełożonym generalnym męskiej części zgromadzenia, ale później ustąpił z tego stanowiska. Obecnie ma całkowity zakaz kontaktowania się z członkami Instytutu. 

 

Zarzuty wobec założyciela nie oznaczają, według biskupa Eduardo Marii Taussiga, końca zgromadzenia. Jego członkowie nadal pracują w wielu krajach świata, w tym także na objętych działaniami wojennymi Syrii. – Kościół zatwierdził regułę, a to oznacza, że ludzie żyjący nią mogą zmierzać do świętości – podkreślił biskup. Hierarcha podkreślił jednak także, że instytut ma pewne problemy z zarządzaniem, dlatego władze kościelne interweniowały także w tej sprawie. – Dobrym sygnałem jest to, że udaje się je naprawiać – dodał biskup.

Źródło: CNA

Komentarze

Zobacz także

Uwaga, czy to kolejna zapowiedź APOKALIPSY? Trwa wielki exodus Żydów!

Redakcja malydziennik

Wstrząsające ostatnie przesłanie kard. Caffarry. „Było Dwunastu Apostołów, Pan może znowu zacząć od kilku”

Redakcja malydziennik

Cudów nie będzie. Arcybiskup przestrzega przed…

Redakcja malydziennik
Ładuję....