RELIGIA

Założyciel Facebooka spotyka się z pastorami! Nawrócenie czy droga do tworzenia nowej religii?

Ateizm czy agnostycyzm nie jest już „wyznaniem” twórcy Facebooka. Od jakiegoś czasu Mark Zuckerberg prowadzi intensywne poszukiwania religijne. Ostatnio spotkał się nawet z grupą pastorów w Waco, w stanie Texas.

Spotkanie nie oznacza, że Zuckerberg został chrześcijaninem. Jak sam zapewnia chodziło mu raczej o to, by dowiedzieć się więcej na temat zborów, i tego, jak szukają one głębszego sensu w zmieniającym się świecie.

 

– Spotkałem się z pastorami w Waco, którzy pomagają swoim kongregacjom znajdować głębszy sens w zmieniającym się świecie – napisał Zuckerberg. – To spotkanie pomogło mi zrozumieć, jak ważna jest wspólnota, i jak wszyscy poszukujemy czegoś, co może nam dać nadzieję. Pochodzimy z różnych tradycji, ale wszyscy chcemy znaleźć cel w czymś większym od nas – podkreślał twórca Facebooka.

 

A te jego słowa mogą sugerować, że nie tyle poszukuje on prawdy chrześcijaństwa, ile zaspokojenia potrzeby sensu, i to możliwie w religii, która wszystkich, by łączyła. Nawet jeśli tak jest, to i tak trzeba się za niego modlić, by na drodze swoich poszukiwań się nie zagubił.

Źródło: HelloChristian.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

CUD w kościele podczas nabożeństwa? To co zobaczył wprawiło go w osłupienie. Ludzie zgodnie: "TO był CUD!"

Redakcja malydziennik

Co tak naprawdę Papież mówi o Rodzinie. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

„Kiedy człowiek daje się owładnąć egoizmem, doprowadza do zniszczenia nawet …” Franciszek ostrzega

Redakcja malydziennik
Ładuję....