WYDARZENIA

Żałoba narodowa. Polska uczci pamięć Pawła Adamowicza

Paweł Adamowicz

W całym kraju dziś o godzinie 17 rozpocznie się żałoba narodowa. To wtedy z Europejskiego Centrum Solidarności wyruszy kondukt żałobny, który odprowadzi trumnę z ciałem zamordowanego Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska do Bazyliki Mariackiej.

W piątek o godzinie 17 w całym kraju rozpocznie się żałoba narodowa, a z Europejskiego Centrum Solidarności wyruszy kondukt żałobny, który odprowadzi trumnę z ciałem prezydenta Gdańska do Bazyliki Mariackiej.

Pierwszym punktem na trasie konduktu będzie I Liceum Ogólnokształcące, które ukończył Paweł Adamowicz. Następnie żałobnicy przejdą ulicami Łagiewniki, Stolarską i Mniszki, gdzie prezydent się wychowywał i gdzie do dziś mieszkają jego rodzice.

Później kondukt przejdzie obok pomnika króla Jana III Sobieskiego, ulicą Pańską, Węglarską, Kołodziejską i Piwną do Bazyliki Mariackiej. W Bazylice zostanie odprawiona msza święta i odbędzie się czuwanie.

Żałoba narodowa potrwa do godziny 19 w sobotę. W urzędach, instytucjach i siedzibach organów oraz władz państwowych i samorządowych flagi będą opuszczone do połowy masztu. Także media w czasie trwania żałoby narodowej mają uwzględnić potrzebę uczczenia pamięci Pawła Adamowicza.

Źródło: Gazeta.pl

Fot. Wyborcza.pl

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/znana-bezposrednia-przyczyna-smierci-prezydenta-adamowicza-informacja-prokuratury/

Komentarze

Zobacz także

Ta ciąża miała zakończyć się płaczem noworodka, a zakończyła się…

Redakcja malydziennik

TRAGEDIA w Dakarze! Ludzie tratowali się uciekając ze…

Nowonarodzoną CÓRECZKĘ spaliła w PIECU, potem poszła na WESELE! Teraz 22-latka będzie…

M. A.
Ładuję....