ARCHIWUM

Zależy im na Polsce czy na rozwałce? Premier Szydło apeluje do opozycji

W przyszłym roku najbardziej będziemy koncentrowali się na sprawach gospodarczych; chciałabym zwrócić się do naszych kolegów posłów również z klubów opozycyjnych, ażeby razem z nami, wspólnie, podjęli prace na rzecz Polski, Polaków – powiedziała premier Beata Szydło.

"W przyszłym roku najbardziej będziemy koncentrowali się na sprawach gospodarczych. A więc gospodarka, program odpowiedzialnego rozwoju przygotowany przez pana wicepremiera (Mateusza – PAP) Morawieckiego. Pierwsze projekty zostały już przyjęte przez Sejm; rząd pracuje nad kolejnymi" – powiedziała szefowa rządu w środę na konferencji prasowej.

 

Podkreśliła, że to "są ustawy, które wychodzą naprzeciw polskim przedsiębiorcom".

 

"Chodzi nam o to, by polscy przedsiębiorcy mieli odpowiednie warunki do realizacji swoich planów, by mogli się rozwijać, ale też z drugiej strony zachęcamy do inwestowania, właśnie tutaj w Polsce" – mówiła premier.

 

Zaznaczyła, że budżet państwa "jest stabilny" i że jest "pełne zabezpieczenie" dla programu 500 plus i innych projektów rządu. Premier podkreśliła, że nie ma też powodów, by obawiać się, że sytuacja finansowa Polski miałaby się pogorszyć w przyszłym roku; mówiła, że sytuacja gospodarcza w Polsce jest stabilna, a wskaźniki – coraz lepsze.

 

Przekonywała, że wprowadzone przez rząd zmiany zaczynają przynosić pozytywne efekty dla budżetu.

 

"W związku z tym chciałabym również zwrócić się do parlamentarzystów, do naszych kolegów posłów również z klubów opozycyjnych, ażeby razem z nami, wspólnie, podjęli te prace na rzecz Polski, Polaków" – powiedziała premier.

 

"Zróbmy to razem, są dobre projekty, jest dobry plan, Polska potrzebuje takiej mądrej polityki gospodarczej, która została przygotowana i sądzę, że właśnie w tej dyskusji parlamentarnej, w tej rozmowie na temat spraw gospodarczych możemy bardzo dużo dobrych projektów dla Polski wspólnie podjąć. Jest tylko potrzebna wola, współpraca i skoncentrowanie się na tym, na co czekają Polacy" – dodała.(PA

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

ISIS zdradza cel kolejnego ataku!

Redakcja malydziennik

Andrzej Duda niczym amerykański prezydent. Połączy ich jedna rzecz

Redakcja malydziennik

4 mln Polskich dzieci objetych programem "Rodzina 500+"

Redakcja malydziennik
Ładuję....