POLITYKA

Zakazać Koranu? Terlikowski mówi wprost: To głupia decyzja!

– Nie zostanie ona wprowadzona, ani PiS, ani nikt więcej nie ma takich pomysłów. Decyzja ta doprowadziłaby do bardzo silnej polaryzacji religijnej i byłaby celem każdego islamskiego terrorysty – zauważył w programie "Chłodnym Okiem" w Telewizji Republika Tomasz Terlikowski.

"Rzeczpospolita" poinformowała, że działacz partii Wolność, dr Paweł Banasiak, zaproponował, żeby zdelegalizować Islam, jako religię głoszącą nienawiść. Jego zdaniem Koran – w niektórych miejscach – nawołuje do rzeczy zabronionych.

– To decyzja nie tylko głupia, ale przede wszystkim szkodliwa. Nie zostanie ona wprowadzona, ani PiS, ani nikt więcej nie ma takich pomysłów. Decyzja ta doprowadziłaby do bardzo silnej polaryzacji religijnej i byłaby celem każdego islamskiego terrorysty – zauważył Terlikowski.

 

Publicysta wskazał, że "Polska – generalnie z Islamem – ma nie najgorsze doświadczenia, oczywiście ten proces był długi. (…) Były całe szczepy tatarów, pozostając przy Islamie, deklarowali wierność koronie". – Ostrożnie z takimi deklaracjami. Islamu nie należy jednoczyć idiotycznymi sformułowaniami typu "nie chcemy Koranu", tylko trzeba go dzielić. On i tak wewnętrznie jest podzielony, ale im bardziej będziemy go roztropnie dzielić, pokazywać różnice, tym prędzej uda nam się poradzić z ogromnym zagrożeniem, jakim jest islamizacja Europy. Zagrożeniem, które w czasie kilkudziesięciu lat może doprowadzić do kompletnej dekonstrukcji Europy, jaką znamy – wskazał Tomasz Terlikowski.

 

Źródło: TELEWIZJA REPUBLIKA

Komentarze

Zobacz także

Istnieje inicjatywa przeciwko GENDER. "Mamy czas do 3 kwietnia, by obronić małżeństwo i rodzinę"

Musimy wiedzieć z kim trzymać: USA zawsze będzie NAJSILNIEJSZYM krajem na świecie!

Redakcja malydziennik

Odjazd UE nie ma granic! W Europie zamachy a UE chce ukarać … Polskę

Redakcja malydziennik
Ładuję....