POLITYKA

Zakaz handlu w niedzielę coraz bliżej. Za to pojawiają się nowe wyjątki. ZOBACZ, gdzie jeszcze zrobisz zakupy w niedzielę

W Sejmie trwają prace nad obywatelskim projektem dotyczącym ograniczenia handlu w niedzielę. Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" Alfred Bujara powiedział, że od momentu złożenia w Sejmie projektu przybyło wyjątków od tego ograniczenia.

 

Pomysłodawcy proponują na przykład, by było można handlować na giełdach, w portach i na lotniskach.

 

Zgodnie z obywatelskim projektem handel bez ograniczeń mógłby się odbywać przez siedem niedziel w roku. Odstępstwa dotyczyłyby też między innymi małych sklepów, gdzie handel prowadzi wyłącznie przedsiębiorca prowadzący indywidualną działalność gospodarczą, mniejszych stacji benzynowych, aptek, sklepów z pamiątkami, mniejszych kwiaciarni, restauracji czy barów.

 

Według Alfreda Bujary przepisy o ograniczeniu handlu w niedzielę powinny wejść w życie w styczniu przyszłego roku. Jak podkreślił, prace w Sejmie mają trwać do końca czerwca, potem półroczne vacatio legis i w styczniu 2018 roku ustawa zacznie obowiązywać.

 

Alfred Bujara zaznaczył, że ograniczenie handlu w niedziele jest szczególnie ważne dla kobiet, które tak jak inne matki chciałyby spędzić czas z dziećmi a nie siedzieć przy kasie.

Pod obywatelskim projektem podpisało się ponad pół miliona osób

 

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Bieńkowska znowu w formie. Publicznie jej się wyrwało : „Kur… jak ja tego nienawidzę”!

Redakcja malydziennik

Lengyel, magyar – két jó barát! Nasi bracia 61 lat temu sprzeciwili się komunistycznemu porządkowi. Cześć i chwała bohaterom!

Redakcja malydziennik

Samolot prezydencki uziemiony we Wrocławiu. Co się stało?

Redakcja malydziennik
Ładuję....