RELIGIA

Żaden papież przed Franciszkiem tego jeszcze nie zrobił! Czym tym razem zaskoczy?

Fabularny film z udziałem papieża Franciszka zostanie przedstawiony na targach podczas festiwalu w Cannes. Film „Beyond the Sun” opowiada o grupie nastolatków. Na jego zakończenie papież kieruje przesłanie do młodzieży – pisze w piątek „Corriere della Sera”.

Po raz pierwszy w historii głowa Kościoła katolickiego "występuje" w filmie fabularnym – podkreśla włoska gazeta.

 

Reżyserami filmu, określanego jako familijny są Graciela Rodriguez Gilio – zarazem autorka scenariusza i Charlie Mainardi. Obraz został nakręcony w ojczyźnie Franciszka – Argentynie. Wyprodukowała go zaś firma, mająca siedzibę w Los Angeles, której współzałożycielem jest 29-letni Włoch, Andrea Iervolino.

 

Gazeta ujawnia, że Watykan po wielu miesiącach rozmów zgodził się na to filmowe przedsięwzięcie z udziałem papieża i że skrupulatnie skontrolował cały projekt.

 

Iervolino powiedział dziennikowi, że autorzy mieli dwóch doradców podczas pracy nad scenariuszem, a jednym z nich był argentyński biskup.

 

"Papież poprosił nas, by był to film skierowany do dzieci, by zastanowić się nad rewolucyjnym orędziem Jezusa" – dodał producent.

 

Dochód z filmu zostanie przekazany dwóm argentyńskim organizacjom dobroczynnym, pomagającym ubogim dzieciom.

 

Imię papieża wymienione jest w obsadzie filmu.

 

Dziennik zauważa, że "filmowa" jest też historia młodego włoskiego producenta, pochodzącego z ubogiej rodziny z miasta Cassino. Swój pierwszy film – historię z czasów średniowiecza nakręcił w wieku 19 lat, a pomogło mu w tym między innymi opactwo benedyktynów na Monte Cassino. Obecnie Andrea Iervolino współpracuje z największymi gwiazdami Hollywood.

 

Dziesięć lat po swym amatorskim debiucie Iervolino wszedł z kamerą do Watykanu, by nakręcić sceny z udziałem papieża – pisze włoski dziennik. (PAP) 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Głównym zadaniem Kościoła powinna być… Te słowa patriarchy Moskwy powinni zapamiętać także katoliccy hierarchowie

Redakcja malydziennik

Benedykt XVI napisał wzruszający list. "Pielgrzymuję do domu Ojca"

Oto potężna modlitwa Jabesa. Pomódl się, a twoje smutki … prysną!

Redakcja malydziennik
Ładuję....