RELIGIA

Żaden papież przed Franciszkiem tego jeszcze nie zrobił! Czym tym razem zaskoczy?

Fabularny film z udziałem papieża Franciszka zostanie przedstawiony na targach podczas festiwalu w Cannes. Film „Beyond the Sun” opowiada o grupie nastolatków. Na jego zakończenie papież kieruje przesłanie do młodzieży – pisze w piątek „Corriere della Sera”.

Po raz pierwszy w historii głowa Kościoła katolickiego "występuje" w filmie fabularnym – podkreśla włoska gazeta.

 

Reżyserami filmu, określanego jako familijny są Graciela Rodriguez Gilio – zarazem autorka scenariusza i Charlie Mainardi. Obraz został nakręcony w ojczyźnie Franciszka – Argentynie. Wyprodukowała go zaś firma, mająca siedzibę w Los Angeles, której współzałożycielem jest 29-letni Włoch, Andrea Iervolino.

 

Gazeta ujawnia, że Watykan po wielu miesiącach rozmów zgodził się na to filmowe przedsięwzięcie z udziałem papieża i że skrupulatnie skontrolował cały projekt.

 

Iervolino powiedział dziennikowi, że autorzy mieli dwóch doradców podczas pracy nad scenariuszem, a jednym z nich był argentyński biskup.

 

"Papież poprosił nas, by był to film skierowany do dzieci, by zastanowić się nad rewolucyjnym orędziem Jezusa" – dodał producent.

 

Dochód z filmu zostanie przekazany dwóm argentyńskim organizacjom dobroczynnym, pomagającym ubogim dzieciom.

 

Imię papieża wymienione jest w obsadzie filmu.

 

Dziennik zauważa, że "filmowa" jest też historia młodego włoskiego producenta, pochodzącego z ubogiej rodziny z miasta Cassino. Swój pierwszy film – historię z czasów średniowiecza nakręcił w wieku 19 lat, a pomogło mu w tym między innymi opactwo benedyktynów na Monte Cassino. Obecnie Andrea Iervolino współpracuje z największymi gwiazdami Hollywood.

 

Dziesięć lat po swym amatorskim debiucie Iervolino wszedł z kamerą do Watykanu, by nakręcić sceny z udziałem papieża – pisze włoski dziennik. (PAP) 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Kaznodzieja papieski mocno o Lutrze: występowałby przeciw wierze w naukę i technikę

Redakcja malydziennik

Oto prawdziwe znaczenie słów modlitwy OJCZE NASZ! KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Redakcja malydziennik

"Maryja jest kobietą, która…" – dowiedz się, co o Matce Bożej mówił Franciszek

Ładuję....