ARCHIWUM

Zaczyna się nowy nuklearny wyścig zbrojeń? Putin odpowiada na słowa Trumpa. Rosja też będzie się zbroić!!!

Rosja jest zmuszona odpowiadać na wyzwanie USA w sferze zbrojeń nuklearnych, ale robi to w ramach porozumień, niczego nie naruszając – oświadczył Władimir Putin na dorocznej konferencji prasowej.

Oświadczył, że przesłanki do nowego wyścigu zbrojeń zostały stworzone po wycofaniu się USA z układu o ograniczeniu systemów obrony przeciwrakietowej.

 

Władimir Putin powiedział na dorocznej konferencji prasowej w Moskwie, że słowa prezydenta elekta Donalda Trumpa o potrzebie rozbudowy potencjału nuklearnego USA nie są zaskoczeniem. Dodał, że nie widzi w tym nic nowego.

 

Trump napisał w czwartek na Twitterze, że "Stany Zjednoczone muszą bardzo wzmocnić i rozbudować swój potencjał nuklearny do czasu, aż świat nie opamięta się w kwestii broni jądrowej". Nie podał konkretów. Jego rzecznik Jason Miller powiedział, że Trump, mówiąc o konieczności zwiększania potencjału nuklearnego USA, miał na myśli zapobieganie ryzyku związanemu z rozprzestrzenianiem broni jądrowej, zwłaszcza gdyby broń jądrowa miała trafić w ręce "organizacji terrorystycznych oraz niestabilnych i bandyckich reżimów"

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Powstaje tzw. lista Wałęsy. Były prezydent wsadza za kratki

Redakcja malydziennik

Lewacki prostak zemścił się na Donaldzie Trumpie odchodząc z pracy

Redakcja malydziennik

Zagadkowa śmierć Polki w Egipcie. MSZ monitoruje postępowanie w tej sprawie

Redakcja malydziennik
Ładuję....