CYWILIZACJA

Zachód umiera. Ratunkiem tylko Bóg!

„Obawiam się, że Zachód umiera – wyznał kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego. W ostatnich dniach przebywał on we Francji. W jednym z udzielonych z tej okazji wywiadów przyznał się do swych obaw o losy cywilizacji zachodniej.

Zdaniem kard. Saraha na obumieranie cywilizacji zachodniej wskazuje wiele przesłanek: „Nie rodzą się dzieci. A wy przeżywacie teraz inwazję innych kultur, innych ludów, które stopniowo was zdominują pod względem liczebnym i całkowicie zmienią waszą kulturę, wasze przekonania i wartości”.

 

Zdaniem szefa watykańskiej dykasterii, dla Europejczyków liczą się dziś tylko pieniądze i technika. „Najbardziej niepokoi mnie to, że Europa nie uświadamia już sobie skąd pochodzi. Straciła własne korzenie, a drzewo bez korzeni obumiera” – powiedział kard. Sarah.

 

Przyznał też, że zależy mu na umocnieniu i konsolidacji wiary w ludziach. Bo dzięki wierze odnajduje się Boga, a wraz z Nim pewną orientację w życiu, pewne prawa i chrześcijańskie wartości.

 

Zapewnił On, że Bóg bynajmniej nie milczy, lecz na swój sposób jest obecny w świecie. To my nie chcemy Go słuchać i dostrzec. Kard. Sarah ponownie wskazał na potrzebę odkrycia wartości ciszy, w której człowiek odkrywa samego siebie i Boga.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Niesamowity sposób na oczyszczeni…krwi! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

UWAGA! Dzisiejsza noc może być … ostatnią!

Redakcja malydziennik

NIEZWYKŁE ODKRYCIE na Księżycu!

Redakcja malydziennik
Ładuję....