WYDARZENIA

Zabrali się za Skandynawię! Oslo miało być następne… Mogła być masakra!

Norweska policja poinformowała o unieszkodliwieniu podejrzanego przedmotu "przypominającego bombę" w ruchliwej dzielnicy centrum Oslo. Doszło do tego w sobotę; ewakuowano okoliczne bary i restauracje. Zatrzymano podejrzanego 17-letniego obywatela Rosji.

"Policyjni pirotechnicy przeprowadzili kontrolowaną eksplozję w nocy z soboty na niedzielę" – głosi opublikowany w niedzielę komunikat policji, według której urządzenie miało "ograniczony potencjał".

 

Ładunek domowej roboty znaleziono w sobotę wieczorem w dzielnicy Gronland niedaleko stacji metra. O jego pozostawienie podejrzewa się 17-letniego obywatela Rosji, który przybył do Norwegii w 2010 roku i ubiega się o azyl. Został on aresztowany.

 

W związku z incydentem podwyższono poziom alertu antyterrorystycznego; zagrożenie atakiem uważa się teraz za "prawdopodobne" – powiedziała szefowa odpowiadającej za bezpieczeństwo wewnętrzne policji specjalnej PST, Marie Benedicte Bjoernland.

 

Dodała, że nie jest jasne, czy 17-latek miał zamiar przeprowadzić atak z użyciem ładunków wybuchowych. Powiedziała, że służby już wcześniej nim się interesowały. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nasi amerykańscy przyjaciele także pamiętają o 1 sierpnia. Zobacz, jaki gest uczynili w naszym kierunku

Redakcja malydziennik

Krowie, kozie, bez laktozy i… kobiece? Warszawska kawiarnia do kawy będzie dolewać mleko karmiących matek!

Redakcja malydziennik

TRAGEDIA! Roczna dziewczynka WYPADŁA z okna! Młodzi rodzice w tym czasie…

Redakcja malydziennik
Ładuję....