POLITYKA

Zabójcza moc huraganów! One niosą ze sobą ŚMIERĆ

Huragany, zwane inaczej cyklonami tropikalnymi, rozwijają się nad powierzchnią oceanów. Charakterystyczne dla nich jest bardzo niskie ciśnienie w centrum, które powoduje gwałtowny wzrost prędkości wiatru. Mimo że nad lądem ich siła słabnie, to jednak właśnie wtedy ujawnia się ich zabójcza moc.

Silny wiatr wpycha na ląd wody przybrzeżne, które zmywają wszystko, co napotykają na swoje drodze. Nie oszczędzają ludzi, ani zabudowań. ludzi i niszcząc zabudowania. Taka fala może mieć nawet do 6 metrów wysokości i wedrzeć się na ląd na kilka kilometrów.

 

Huragan jest przyczyną gwałtownych ulew, które zatapiają całe miasta. Ofiarami są kierowcy lub ludzie, którzy nieostrożnie poruszają się w pobliżu zalewanych terenów. Kierowcy potrafią pomylić drogę z rowem melioracyjnym, lub innym ciekiem wodnym.

 

Wiejące z prędkością znacznie przekraczającą 100 km/h wiatry zrywają dachy, niszczą przyczepy campingowe, łamią drzewa. Unoszone wiatrem szczątki zabudowań, pojazdów i drzew są dodatkowo niszczącą siłą, która zabija ludzi.

 

Nawet jeśli obszar cyklonu jest daleko od wybrzeża, to wiatr może powodować tak zwane prądy strugowe lub wciągające (ang. rip current), które są śmiertelnym zagrożeniem dla pływających przy plażach ludzi.

 

Skutkiem wtargnięcia huraganu nad ląd są także tornada. Naukowcy oceniają, że ponad 20 procent liczby tornad to bezpośredni skutek huraganów. Powstają one jeszcze za życia huraganu, ale także kilka dni po jego ustaniu huraganu. 

 

Źródło: tvn24.pl

Komentarze

Zobacz także

Chińczycy pokochali wnuczkę Donalda Trumpa. Sami przyznacie, że Arabella jest NIESAMOWITA

Redakcja malydziennik

OTO do czego doprowadziła polityka otwartych drzwi dla migrantów w Europie! SZOKUJĄCE!

Redakcja malydziennik

Kolejna ciężarówka wjeżdża w cel, znów Sztokholm. Policja ściga sprawcę

Redakcja malydziennik
Ładuję....