POLITYKA

Zabijanie jest częścią obrony życia? Premier Irlandii odleciał kompletnie!

Propaganda śmierci nabiera w Irlandii tempa. Premier tego kraju Leo Varadkar zapowiedział, że będzie przed nadchodzącym referendum opowiadał się za poszerzeniem możliwości zabijania nienarodzonych dzieci.

Polityk wyraził nadzieję, że dotyczące poszerzenia możliwości aborcji referendum w Irlandii odbędzie się latem tego roku. Nie jest jeszcze znana jego dokładna data. 

 

W wywiadzie dla radio BBC premier Irlandii podkreślił, że będzie się opowiadał za poszerzeniem zapisów aborcyjnych, a także przyznał, że jego poglądy w tej sprawie się zmieniły. Jeszcze w 2014 roku był jednoznacznie za życiem, a teraz już nie jest (choć twierdzi, że jest).

 

 – Sądzę, że ludzie, którzy opowiadają się za aborcją w pewnych wypadach są pro life – oznajmił. – Każda osoba, którą znam i która mówi, że jest pro choice opowiada się za pewnymi ograniczeniami… Ja wciąż wierzę w życie, ale sądzę, że są okoliczości, które sprawiają, że ciąża nie powinna być kontynuowana – oznajmił.

 

I już jego język pokazuje, że nie jest on zwolennikiem poglądów za życiem. W sporze o aborcje nie chodzi bowiem o kontynuowanie ciąży, a o to, czy można zabić człowieka. Nie można zaś być za życiem i twierdzić, że istnieją okoliczności, które sprawiają, że można zabić niewinnego człowieka.

 

Premier Leo Varadkar jest pierwszym premierem Irlandii i indyjskich korzeniach (jego rodzice są imigrantami), a także pierwszym politykiem na tym stanowisku, który jest… aktywnym i otwartym homoseksualistą. 

 

TPT/ChicagoTribune

Źródło: ChicagoTribune

Komentarze

Zobacz także

OTO prawda o islamie ! ZOBACZ!

Dobre wiadomości dla podatników już w… Premier Szydło obiecuje!

Redakcja malydziennik

Audi szarga polską historią. SKANDALICZNA reklama. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....