WYDARZENIA

Zabierasz telefon do toalety? Szkoda zdrowia

Lepsza książka czy gazeta niż smartfon. Korzystanie z telefonu podczas wizyt w toalecie może okazać się tragiczne w skutkach dla naszego zdrowia.

Dlaczego korzystanie z telefonu nie tylko w toalecie publicznej, ale i domowej jest niebezpieczne? Otóż na telefonach przenosi się najwięcej drobnoustrojów. A tych w WC nie brakuje, do tego spora część z nich wywołuje choroby, przede wszystkim groźne i bolesne zatrucia układu pokarmowego.

 

Wszelkie załamania, szpary, obudowy i futerały, zwłaszcza te gumowe, to idealne środowisko dla rozwoju chorobotwórczych bakterii, takich jak np. pałeczki E.coli czy campylobacter: „Nawet jeśli nie używasz telefonu w momencie korzystania z toalety, nadal trzymasz go w ręce, kiedy wchodzisz do niej i z niej wychodzisz. To w zupełności wystarczy, żeby przenieść na niego bakterie, jeśli dotkniesz go przed umyciem rąk” – tłumaczy dr  Anchita Karmakar w rozmowie z serwisem sbs.com.

 

Dużo bardziej swoje zdrowie naraża osoba, która podczas wizyty w toalecie gra na telefonie albo przegląda newsy: „Kiedy spuszczasz wodę lub defekujesz, bakterie przenoszą się w powietrze, skąd już prosta droga do osadzenia się ich na powierzchni telefonu”.

 

Może warto więc brać w tej kwestii przykład z Azjatów. W wielu krajach zabieranie telefonu do WC jest społecznie nieakceptowane.

Źródło: gazeta.pl

Komentarze

Zobacz także

Sztuczne macice już są. Na razie tylko dla… Wielki sukces, ale i zagrożenie!

Redakcja malydziennik

Podczas meczu z Izraelem nie zrobił słynnej cieszynki. Chodziło o szacunek do przeciwnika

Adam Gaafar

Pamiętajmy o bohaterach Powstania Warszawskiego! Nie zapomnij wywiesić FLAGI

Redakcja malydziennik
Ładuję....