WYDARZENIA

Za sprawą muzułmanów odwołano coroczny festiwal piwa! Wszystko dlatego, że mogło to przerodzić się w "największe centrum rozpusty"

Muzułmańskie przepisy życia religijnego nie pozwalają na spożywanie alkoholu. Dlatego do festiwalu w ogóle nie dojdzie. Na szczęście nie chodzi o Oktoberfest.

Ale o festiwal "Lepsze piwo" w stolicy Malezji Kuala Lumpur. Lokalna impreza miała przyciągnąć około 6.000 ludzi. Na festiwalu prezentowane miało być piwo z małych browarni z co najmniej 11 krajów.

 

Partia Islamska Malezji stwierdziła jednak, że festiwal może doprowadzić do przemocy, gwałtów, a także relacji seksualnych. "Nie możemy pozwolić, żeby Kuala Lumpur stało się największym centrum rozpusty w Azji" – powiedział przedstawiciel partii Riduan Mohd Nor.

 

Malezja ma 30 mln mieszkańców, około 60% to muzułmanie, jednak większość pije wyroby alkoholowe. Konserwatywny islam rośnie tam jednak w siłę.

Źródło: money.pl

Komentarze

Zobacz także

Taka okazja się NIE POWTÓRZY! Chrześcijanie mogą powrócić na rdzenne tereny w Niniwie. Lecz "jeśli nam nie pomożecie, będą nowe fale migrantów"

„Dzięki Tobie nie będziemy mieć krwi na rękach”. Podziękowania dla Trumpa!

Redakcja malydziennik

NIE MYLISZ SIĘ, to dziecko ma krzyż NA PLECACH I KLĘCZY na plastikowej skrzynce

Ładuję....