CYWILIZACJA

Za odwiedziny tej pani dziękujemy. Szefowa aborcyjnej organizacji przyjedzie do Polski

Na zaproszenie partii Razem do Polski przyjeżdża w lipcu Rebecca Gomperts, założycielka i szefowa "Woman on Waves" ("Kobiety na Falach") – organizacji działającej na rzecz prawa do aborcji w krajach, gdzie jest ona nielegalna. Organizacja m.in. prowadzi gabinet aborcyjny na statku "Langenort".

"Kobiety na Falach" znane są w Polsce przede wszystkim z zarejestrowanego pod holenderską banderą statku "Langenort". Organizacja posiada zezwolenie rządu Holandii na przeprowadzanie aborcji farmakologicznej na pełnym morzu, na wodach eksterytorialnych. Polskę aborcyjny statek odwiedził w 2003, gdy zacumował we Władysławowie, wywołując protesty Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej.

 

– Spotykamy się z Rebeccą Gomperts w czasach skrajnie niesprzyjających kobietom – zapowiada Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z zarządu Partii Razem.

 

– Od półtora roku polski rząd podejmuje próby ograniczania naszych praw reprodukcyjnych. Zadecydował m.in., że tabletki EllaOne będą sprzedawane tylko na receptę. Będziemy więc rozmawiać o sytuacji kobiet na świecie, o naszych prawach i naszym oporze — powiedziała polityk.

Gomperts jako lekarka ma prawo do wypisania recept na tabletki EllaOne. Partia Razem zapowiada, że podczas spotkań będzie można skorzystać z jej lekarskiej porady.

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Zobacz do czego doprowadza rozwód! MOCNE !

Redakcja malydziennik

Oto Violet-Mosse Brown, najstarsza osoba na świecie. W marcu skończyła…

Redakcja malydziennik

Biskupi przeprosili za ludobójstwo, a rząd…

Redakcja malydziennik
Ładuję....