POLITYKA

Z panią Le Pen mamy tyle wspólnego co z Putinem. Kaczyński odcina się od wypowiedzi francuskiej kandydatki na prezydenta

Oszustwem, manipulacją i nadużyciem jest sugerowanie, że chcemy wyprowadzać Polskę z UE – powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Z panią Le Pen mamy tyle wspólnego mniej więcej, co z panem Putinem" – zaznaczył.

"Wszelkiego rodzaju sugestie, że my chcemy sami czy z panią (Marine) Le Pen, z którą mamy tyle wspólnego mniej więcej, co z panem Putinem, wyprowadzać Polskę z UE, są po prostu oszustwem, manipulacją i niczym więcej. Są nadużyciem i chciałem to bardzo jasno powiedzieć. Każdy, kto się posługuje tego rodzaju stwierdzeniami, po prostu kłamie, manipuluje, wprowadza w błąd opinię publiczną" – podkreślił.

 

Chodzi o ofertę współpracy złożoną przez kandydatkę skrajnej prawicy w wyborach prezydenckich we Francji Marine Le Pen. Jak napisał dziennik "Rzeczpospolita", francuska polityk podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedziała, że jeśli wygra wybory podejmie współpracę z Kaczyńskim w celu demontażu UE. Propozycja ma też dotyczyć Węgier. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Zabawki dla dzieci w służbie LGBTQ! Barbie popiera małżeństwa jednopłciowe!

Redakcja malydziennik

Amerykanie wycofają wojska z Polski. To możliwe już niebawem

Redakcja malydziennik

Ale WIEŚCI! Księżna Kate i Książę William odwiedzą Polskę już niebawem. Przyjazd planowany jest na…

Ładuję....