RELIGIA

Z lotniska porwano dwóch duchownych, zostali ROZEBRANI, OBRABOWANI, POBICI. O napad podejrzewani są…

Jeden z nich był już wcześniej więziony i prześladowany. Według ich relacji, za pobicie odpowiedzialne są ubrani po cywilnemu…

Do porwania doszło pod koniec lutego w Wietnamie. Pastorzy Nguyễn Viết Tứ i Nguyễn Trung Tôn, znany aktywista na rzecz demokracji i wolności religijnej. Zostali wywiezieni do lasu. Sprawcy rozebrali ich i obrabowali, a także dotkliwie pobili. Duchowni zostali odnalezieni przez okolicznych mieszkańców, którzy ich opatrzyli i umożliwili powrót do domów.

 

Według jednego z pobitych, aktu przemocy dokonali ubrani po cywilnemu agenci policji. Zresztą wcześniej spotkali się oni z innymi osobami, które w ostatnim czasie padły ofiarą przemocy ze strony tamtejszej policji.

 

Tortury są cały czas stosowane w tym kraju. "Chociaż Wietnam podpisał konwencję Narodów Zjednoczonych przeciw stosowaniu tortur, to jednak dopuszczają się ich władze i angażowane przez nią męty społeczne" – uważa Vo Van Ai, przewodniczący tamtejszej Rady Praw Człowieka.

 

W Wietnamie narasta przemoc i prześladowanie wolności słowa. Ostatnio w jednej z prowincji policjanci bezpardonowo zaatakowali protestujących przeciwko degradacji środowiska katolików. 

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Coraz bliżej święta. W Watykanie powstanie szopka z … imigrantami

Redakcja malydziennik

Szał zabijania wyzyskuje imię Boże

Redakcja malydziennik

Mocny głos hierarchy: to rząd powinien zagwarantować wolność religijną!

Redakcja malydziennik
Ładuję....