WYDARZENIA

Z Bogiem jeszcze nikt nie wygrał. Temu prawnikowi też się nie uda

Adwokat Michael Newdow uważa, że z amerykańskich dolarów powinna zniknąć fraza "w Bogu pokładamy ufność" (ang. In God We Trust), która umieszczana jest na amerykańskich banknotach od 1 października 1957 roku – pisze "Rzexzpospolita".

Newdow wystąpił w tej sprawie do kilku sądów dystryktowych w USA – wszystkie jednak oddaliły jego roszczenia o usunięcie Boga z dolara.

 
 
Od każdej z tych decyzji adwokat odwołał się do sądów wyższej instancji. Swoją walkę z odniesieniem do Boga na dolarze prowadzi od lat 70-tych. Prawnik zapowiada też składanie kolejnych pozwów – i liczy na pomoc wyznawców religii innych niż chrześcijańska. 

 

– Znam Żyda, który poczuł się dotknięty mottem umieszczonym na dolarze – mówi.

 

Newdow w przeszłości walczył też o usunięcie określenia "w obliczu Boga" z treści przysięgi na wierność amerykańskiemu sztandarowi oraz o zaprzestanie stosowania odniesień do Boga w czasie publicznych ceremonii.

 

– To nie ja tego chcę, tak jest zapisane w Konstytucji – mówi. – Nie zaprzestanę starań dopóki ta hipokryzja się nie skończy. Pierwszą zasadą jest nie to, że wierzymy w to samo, ale że mamy wolność w wyznawaniu naszych religii – mówi.

 

Jak na razie, jego walka to tylko przysłowiowe bicie piany. 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Masakra! Londyn wprowadza politykę dwojga dzieci! Osoby wierzące protestują!

Redakcja malydziennik

Gwałciciel Polki z Rimini został pobity w więzieniu! Ukarali go współwięźniowie

Redakcja malydziennik

W tej piosence jest SZATAN

Redakcja malydziennik
Ładuję....