POLITYKA

Wyzywali ją od "głupich Polek" i kazali wracać do kraju. Dziewczyna tego nie wytrzymała

W zeszłym roku 16-letnia Dagmara Przybysz popełniła samobójstwo w szkolnej toalecie. Śledztwo wykazało, że inni uczniowie wytykali nastolatce jej polskie korzenie.

Brytyjskie media informują, że pojawiły się nowe informacje na temat zachowania uczniów szkoły Pool Academy. Przed popełnieniem samobójstwo 16-latka mówiła rodzicom i chłopakowi, że niektóre uczennice rzucały pod jej adresem rasistowskie wyzwiska.

 

Podczas śledztwa matka dziewczyny wyznała, że córka mówiła jej o problemach w szkole. Dagmara miała bardzo przeżywać nieprzyjemne komentarze, które słyszała od innych uczniów. – Nie wiem, co dokładnie mówili uczniowie. Jeden incydent wydarzył się kilka dni przed jej samobójstwem. Kilka razy skarżyła się, że w szkole słyszała takie komentarze jak "głupia Polka" – powiedziała matka nastolatki.

 

Na temat sytuacji w szkole wypowiedział się również jej chłopak. – Dagmara powiedziała mi, że inni uczniowie mówili jej "by wracała do własnego kraju" – powiedział Lewis Simpson.

 

16-letnią Dagmarę Przybysz znaleziono martwą w szkolnej toalecie 17 maja ubiegłego roku. Początkowo nie były znane powody jej dramatycznej decyzji. Policja z brytyjskiego Redruth wszczęła śledztwo w tej sprawie. Szybko okazało się, że Polka była prześladowana przez innych uczniów. 

 

Śledztwo w tej sprawie dalej trwa.

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Znamy pierwsze wyniki wstępnej sekcji zwłok ofiar katastrofy Tu 154!!!!

Redakcja malydziennik

Poznamy kluczowe momenty życia płk Kuklińskiego. Zbiór Zastrzeżony zawiera również informacje na ten temat!

Redakcja malydziennik

"Nie wtrącaj się do moich dzieci!" Ludzie MAJĄ DOŚĆ, wychodzą na ulice przeciwko ideologii GENDER

Ładuję....