RELIGIA

Wyzywał Kościół od głupków i się doigrał. Czy „Wyborcza” zrobi z ks. Wierzbickiego męczennika?

Uczelnia, na której wykłada kapłan, i metropolita lubelski upomnieli ks. Alfreda Wierzbickiego i odcięli się od jego opinii. Wszystko po wywiadzie, w którym mówił, że „Kościół wyszedł na głupka, bo poparł PiS”.

Na stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i na stronie lubelskiej Kurii Metropolitalnej ukazało się oświadczenie dotyczące upomnienia ks. A. Wierzbickiego.

 

"W związku z licznymi głosami osób dotkniętych wypowiedziami ks. prof. Alfreda Wierzbickiego dla Radia TOK FM, informujemy, że Arcybiskup Metropolita Lubelski i Rektor KUL nie podzielają wyrażonych przez niego krzywdzących i nieusprawiedliwionych ocen dotyczących Kościoła katolickiego w Polsce i jego hierarchii. Uważają także, że wypowiedzi te szkodzą dobremu imieniu Uniwersytetu i Archidiecezji" – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez rzecznika prasowego KUL oraz rzecznika Archidiecezji Lubelskiej. 

 

Dalej jest mowa o tym, że arcybiskup Stanisław Budzik spotkał się z księdzem  i wręczył mu pisemne upomnienie. "Przepraszamy wszystkich, których uraziły wypowiedzi ks. prof. Alfreda Wierzbickiego" – czytamy w oświadczeniu.

 

Ks. .Wierzbicki swoich słów nie żałuje. PO swoim wywiadzie miał dostać wiele pozytywnych sygnałów z Polski i z zagranicy. Dziś już mówi, że forma jego komentarza mogła być inna a słowa nieco łagodniejsze. Niemniej jednak wówczas jego słowa nie trafiłyby do tylu osób”.

 

Bycie pupilem salonu może słono kosztować. Czy ks. Wierzbicki wybierze drogę ks. Lemańskiego? 

 

Źródło: gazeta.pl

Komentarze

Zobacz także

O. Michał Legan i ks. Michał Olszewski o tym, czym jest świadomość i pokora. Koniecznie ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Jak dokonać uzdrowienia pamięci ?

Redakcja malydziennik

Franciszek zdradza: "w ten sposób buduje się cywilizację miłości!" Sprawdź w jaki!

Redakcja malydziennik
Ładuję....