ARCHIWUM

"Wyśmiewane moherowe berety okazały się równie sprawne jak szare berety jednostek specjalnych Grom" ZOBACZ KTO TO POWIEDZIAŁ!

Radio Maryja ma prawo prowadzić i włączać się w politykę budowania dobrego państwa – powiedział prezydent Andrzej Duda w sobotę na uroczystości 25. rocznicy powstania Radia Maryja. Dziękował też Radiu Maryja "za budowanie wielkiej wspólnoty i za niezłomność".

"Polityka przenika nasze życie, polityka jest nieodłączną częścią budowania dobrego państwa, ale (taka) polityka, która pojmowana jest jako rozumna troska o dobro wspólne, o czym była dzisiaj tutaj mowa. Radio Maryja ma prawo do tego, żeby taką politykę prowadzić i w taką politykę się włączać, ma prawo nawoływać do tego, aby cała polska polityka taka właśnie była" – powiedział prezydent.

 

Jak zauważył, Radio Maryja nazywane było "ciemnogrodem, klerykałami, moherami". "Wyśmiewane moherowe berety okazały się równie sprawne jak szare berety jednostek specjalnych Grom" – podkreślił Duda.

 

"Chciałem podziękować to, że jesteście niezmienni w poglądach, że mówicie o solidarności, o sprawiedliwości, że nie tylko mówicie, ale że też ją (sprawiedliwość) czynicie przez 25 lat, przez które z kilkuset słuchaczy Radia Maryja, ich grono urosło do milionów. Za to wielkie dzieło z całego serca chciałem podziękować" – powiedział Duda. Wyraził nadzieję, że Radio Maryja będzie się dalej rozwijało i realizowało misję z pożytkiem dla naszej ojczyzny i Polaków.

 

"Miejcie zawsze wsparcie w waszej rzetelnej, żmudnej, uczciwej działalności ze strony władz państwowych, bo to wsparcie się temu środowisku i tym mediom należy, bo to są media misyjne, które utrzymują się z daru ludzkiego, nie z reklam, to są media, które utrzymują się dzięki temu, że odpowiadają na ludzkie potrzeby, przede wszystkim na potrzebę bycia razem" – podkreślił.

 

Prezydent dziękował też Radiu Maryja "za budowanie wielkiej wspólnoty i za niezłomność". "Życzę wam powodzenia i rozwijania tego dzieła przez następne 25 lat, przez następne dziesięciolecia" – dodał.

 

PAP

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Poznaj najsłynniejszego PROBOSZCZA! Tylko w ostatnim roku życia wyspowiadał 80 tysięcy osób

Redakcja malydziennik

Bohaterów lepiej widać na tle zwyczajności czy zbrodni. Historia, także historia relacji polsko-żydowskich jest skomplikowana i daleka od mitów

Redakcja malydziennik

PiS miażdży konkurencję i się umacnia!

Redakcja malydziennik
Ładuję....