RELIGIA

Wyrażam głębokie ubolewanie. Tak abp Jędraszewski komentuje zachowanie ks. Sowy

Forma i treść tego, co zostało utrwalone z rozmów w „Sowa i przyjaciele”, po prostu zawstydzają – powiedział w wywiadzie dla PAP abp. metropolita krakowski Marek Jędraszewski. Jako biskup ks. Kazimierza Sowy wyrażam głębokie ubolewanie – dodał.

"To dla Kościoła w Polsce bardzo obolały problem – i to od dłuższego już czasu. Rok temu upomniał go ks. kardynał Dziwisz" – powiedział abp. Jędraszewski.

 

W rozmowie PAP metropolita krakowski zaznacza, że osobiście spotkał się z ks. Sową w końcu kwietnia, polecając mu zamknięcie jego działalności w Warszawie i powrót do własnej Archidiecezji, czyli do Krakowa, jeszcze w czerwcu.

 

"Forma i treść tego, co zostało utrwalone z jego rozmów w „Sowa i przyjaciele”, po prostu zawstydzają. Na pewno nie przejawiła się w tym z jego strony ani kapłańska miłość do Kościoła, ani też zatroskanie o to, by prawda Ewangelii mogła wybrzmieć w całym swym pięknie i w całej swej prawdzie. Było, niestety, wręcz przeciwnie. Jako biskup ks. Sowy wyrażam z tego powodu mojego głębokie ubolewanie" – powiedział w specjalnym wywiadzie udzielonym PAP, arcybiskup Marek Jędraszewski.

 

TVP Info opublikowała kolejne nagrania z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Najprawdopodobniej dokonano ich 7 lutego 2014 r., podczas spotkania, w którym jak podała telewizja mieli uczestniczyć m.in. b. rzecznik rządu Paweł Graś, b. minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, b. szef BOR gen. Marian Janicki i ks. Kazimierz Sowa.

 

Ks. Kazimierz Sowa mieszka w Warszawie, ale jest księdzem Archidiecezji Krakowskiej. Zgodnie z decyzją metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego ma do końca czerwca wrócić do Archidiecezji Krakowskiej. (PAP)

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

„Św. Teresa pokazała mi piekło”. Cudowna historia nawrócenia katolickiego mistyka

Redakcja malydziennik

36. lat temu odszedł kard. Stefan Wyszyński, poznaj jego ostatnią homilię: "Kościół musi zostać tutaj, gdzie jest, bo bez jakiejś emfazy jest przedmurzem chrześcijaństwa"

Dowiedz się, KTO powiedział papieżowi, że Wyszyński nadaje się na Prymasa!

Redakcja malydziennik
Ładuję....