WYDARZENIA

"Wygraj bon! Odbierz już teraz!" – uważaj, to pułapka. Właśnie rozbito GANG. Nie uwierzysz, w jakim wieku byli oszuści i czym się jeszcze zajmowali

Standardowym procesem było rozsyłanie zaproszeń do wzięcia udziału w konkursie na portalach społecznościowych. Intratne propozycje firmowane były przez opłaconych użytkowników. Policjanci zatrzymali oszustów w całej Polsce.

Oszuści przez portale internetowe i serwisy społecznościowe oferowali wygranie korzystnych bonów zakupowych. Jedynym warunkiem miało być wysłanie smsa. Podana kwota za wiadomość tekstową była jednak nieprawdziwa – zamiast 4 zł operator pobierał 31 zł brutto. Są to tak zwane smsy premium o podwyższonej płatności.

 

Cała procedura mająca prowadzić do wygrania bonu od 50 do 1500 zł zakładała wysłanie kilku smsów albo mikropłatności. Jednak po wykonaniu wskazanych czynności naciągnięci nigdy niczego nie otrzymywali. W podobny sposób zostało oszukanych co najmniej 160 tys. obywateli.

 

Nieuczciwe oferty uwiarygodnione zostały pozytywnymi komentarzami i polubieniami zatrudnionych osób. Wg Policji zatrudniano w tym celu "młode osoby, nie znające się na przepisach prawa i oferując im łatwy zarobek dużych pieniędzy".

 

Sami zaś sprawcy mieli zaledwie 18-26 lat. Zostali zatrzymani w dziewięciu miastach Polski, m. in. w Warszawie, Gdańsku i Toruniu. Działalność prowadzili przez ostatnie trzy lata. 

 

W trakcie interwencji funkcjonariusze u jednego z przestępców odnaleźli także krzak konopi indyjskiej.

 

Wszyscy zostali aresztowani. Grozi im kara, której górna granica wynosi co najmniej 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Polska Policja

Komentarze

Zobacz także

Eliasz i Izaak to bracia syjamscy. Usłyszał o nich cały świat, a miało ich nie być….

Redakcja malydziennik

Jesteś po 40 i pijesz alkohol? Zobacz co Ci grozi

Adam Gaafar

Żył niecałe dwa lata, podbił serca milionów ludzi. Chore dzieci mają teraz swojego orędownika w Niebie

Redakcja malydziennik
Ładuję....