POLITYKA

Wydatki maleją, a rosną dochody – Polska na DOBREJ DRODZE!

Nadwyżka budżetu państwa po styczniu tego roku wyniosła 6,7 mld zł – podał w poniedziałkowym komunikacie resort finansów.

"Nadwyżka budżetu państwa po styczniu tego roku wyniosła 6,7 mld zł – w ustawie budżetowej zaplanowano 59,3 mld zł deficytu w całym 2017 roku" – napisano w komunikacie. Według resortu dochody państwa w styczniu wyniosły 37 mld zł, a wydatki 30,2 mld zł.

 

Według szacunkowych danych w styczniu 2017 r. dochody budżetu państwa były wyższe o 20,3 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Dochody podatkowe wzrosły w tym okresie o 21,4 proc.

 

Jak podaje ministerstwo wzrost dochodów w stosunku do stycznia 2016 roku odnotowano we wszystkich głównych podatkach. Dochody z podatku VATbyły wyższe o 25,3 proc. (tj. ok. 4,4 mld zł), dochody z podatku akcyzowego i podatku od gier były wyższe 17,1 proc. (tj. ok. 0,8 mld zł), dochody budżetu państwa z podatku PIT były wyższe o 5,4 proc. (tj. ok. 0,3 mld zł), a dochody budżetu państwa z podatku CIT były wyższe o 15 proc. (tj. ok. 0,4 mld zł).

 

Resort podał, że dochody z tytułu podatku od niektórych instytucji finansowych za styczeń 2017 wyniosły 0,4 mld zł.

 

Ministerstwo podało, że wykonanie wydatków budżetu państwa w roku 2017 wg szacunkowych danych wyniosło 30,2 mld zł tj. 7,9 proc. planu.(PAP)

Źródło: pif/ dym/

Komentarze

Zobacz także

Konsul honorowa Szonert-Binienda zawieszona w pełnieniu obowiązków

Redakcja malydziennik

Kolejny mord. Uchodźca zasztyletował…

Redakcja malydziennik

Wiemy, co zrobi Trump pierwszego dnia prezydentury!

Redakcja malydziennik
Ładuję....