WYDARZENIA

Wyciekło zdjęcie podejrzanego o zabójstwo 10-latki. Widać jego twarz!

Zatrzymany 22-latek z Mrowin przyznał się do zabójstwa 10-letniej Kristiny. Do sieci wyciekło właśnie zdjęcie, na którym widać twarz mężczyzny!

Fotografię wykonano prawdopodobnie podczas przesłuchania mężczyzny. Zdjęcie jest udostępniane w serwisach społecznościowych i komunikatorach, mimo że polskie prawo chroni wizerunek osób, wobec których prowadzone jest postępowanie. Publikowanie i udostępnianie fotografii pozwalających na zidentyfikowanie tożsamości podejrzanego jest łamaniem przepisów.

Czytaj także: Nowe fakty ws. zamordowanej 10-latki! „Czekał na nią pod domem, broniła się”

Fotografia z widoczną twarzą mężczyzna pojawiło się m.in. na profilu facebookowym „Łączy nas Świdnica”. Policja nie poinformowała jeszcze, czy wie o wycieku zdjęcia. Nie wiadomo także, w jaki sposób fotografia wyciekła do internetu.

Zabójstwo 10-letniej Krisitny

Ciało zamordowanej dziewczynki odnalazł dwa dni temu przypadkowy przechodzień, spacerujący po lesie w okolicach Pożarzyska (gmina Żarów).

Mogę powiedzieć, że przyczyną zgonu były rany kłute klatki piersiowej oraz szyi. Ran było wiele. Niezależnie od tego ujawniono ślady, że zbrodnia miała podłoże seksualne. 

– mówił na konferencji prasowej szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy Marek Rusin.

Trwająca pół doby sekcja zwłok wykazała, że zbrodnia miała podłoże seksualne. Lekarze medycyny sądowej stwierdzili również, że Kristina zginęła w wyniku kilku ciosów zadanych ostrym narzędziem.

Do morderstwa odniósł się minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę.

– powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Fot. Facebook (Łączy nas Świdnica)

Komentarze

Zobacz także

Zbyt odważne zdjęcia przedszkolanki stały się powodem do jej…

Redakcja malydziennik

Żona przeżyła szok, kiedy jej mąż i ojciec dwójki dzieci powiedział jej prawdę…

Redakcja malydziennik

Podczas budowy II linii metra na Woli odkryto szczątki ludzkie

Redakcja malydziennik
Ładuję....