POLITYKA

Wybrano nowego marszałka Sejmu. Została nim…

Marek Kuchciński złożył dziś pisemną dymisję z funkcji marszałka Sejmu. Dziś po 16.20 odbyło się głosowanie nad wyborem jego następcy. Nowym marszałkiem Sejmu została dotychczasowa minister spraw wewnętrznych Elżbieta Witek.

W głosowaniu brało udział 419 posłów. Swoje kandydatury zgłosiła tez opozycja, która wystawiła Małgorzatę Kidawę-Błońską (PO-KO) i Urszulę Pasławską (PSL). Witek została wybrana na stanowisko marszałka zdobywając 245 głosów. Na kandydatkę PO-KO zagłosowało 135 posłów, a na kandydatkę PSL – 29.

Czytaj także: Szczerość syryjskiego imigranta: „Po co mam pracować, skoro Niemcy…”

Po ogłoszeniu wyników głosowania Elżbieta Witek powiedziała:

Jestem jedną z was. Nie czuję się od was lepsza i każdy z was jest ważny.  Nie można mi odmówić patriotyzmu ani kwalifikacji moralnych. Każdego z państwa traktuję jako kolegów, każdy mandat państwa szanuję. W tej sali, w tej izbie możemy oczywiście się spierać, bo różnimy się światopoglądowo, mamy różne programy, ale proszę państwa, spierajmy się na racje, ale nie używajmy inwektyw, nie obrażajmy ludzi. 

Nowo wybrana marszałek Sejmu dodała, że jest jej „przykro”, ponieważ poprzedzająca wybory debata pokazała, że „coś się wydarzyło przez te lata złego w nas wszystkich”.

Źródło: TVN24

 

Komentarze

Zobacz także

Trump odpowiedział Meryl Streep. W słowach nie przebierał

Redakcja malydziennik

KODomici krzyczą: "Ręce precz od grobów!”… Kaczyński odpowiada: „Polska zwycięży wbrew swoim zdrajcom"

Redakcja malydziennik

OTO WYNIKI tegorocznych matur! ZOBACZ ile osób zdało! SZOK!

Redakcja malydziennik
Ładuję....