ARCHIWUM

Wybory w Niemczech: Oficjalne wyniki!

Wyborczy blok CDU/CSU uzyskał 33 proc. i wygrał niedzielne wybory do niemieckiego Bundestagu. Niemców czeka też nie lada niespodzianka, nowa siła polityczna wchodzi na scenę.

SPD uzyskała 20,5 proc. i uplasowała się na drugim miejscu. Największą niespodzianką jest wynik Alternatywy dla Niemiec (AfD). Antyimigrancka i eurosceptyczna partia zdobyła 12,6 proc. głosów i wejdzie do Bundestagu po raz pierwszy w historii.

 

Agencja dpa poinformowała, że wynik bloku Angeli Merkel jest najniższy od 2005 roku. – Nie będę owijała w bawełnę: liczyliśmy na trochę lepszy wynik – powiedziała w niedzielę w Berlinie niemiecka kanclerz. Szefowa niemieckiego rządu stwierdziła, że będzie zabiegać o powrót wyborców, którzy przeszli do AfD (według szacunków to nawet milion głosów!) – informują niemieckie media.

 

Lider AfD już zapowiedział "polowanie na Merkel". –  Ponieważ zostaliśmy prawdopodobnie trzecią siłą, przyszły rząd federalny, niezależnie od tego, kto go utworzy, musi się ciepło ubrać. Będziemy na niego polować. Będziemy polować na panią Merkel i innych. Odbierzemy sobie nasz kraj i nasz naród – stwierdził Gauland.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze

Zobacz także

MASAKRA!!! Katolicki uniwersytet odcina się od nazywania aborcji morderstwem. I zapewnia, że jest za zabijaniem nienarodzonych!!!

Redakcja malydziennik

Przerażające. Każdego tygodnia dwoje dzieci umiera tam z głodu

Redakcja malydziennik

Kluby "Gazety Polskiej" zatrzymały zadymiarzy przed domem Kaczyńskiego. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....