POLITYKA

Wybory. Szumowski wyznał prawdę o rozmowie z Kaczyńskim!

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wyznał prawdę o rozmowie z prezesem PiS na temat wyborów prezydenckich

 

Jak powiedział szef resortu zdrowia „nie czuje żadnej presji” ze strony Jarosława Kaczyńskiego.
– Przedstawiłem swoje rekomendacje. I nic więcej – mówił Szumowski w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną”

-Prezes pytał, jak wyglądają przebiegi krzywych, ilu mamy chorych, ile jest zajętych łóżek w szpitalach, jakie mamy zasoby personelu medycznego, jakie są prognozy i kiedy może się to skończyć. Oczywiste pytania – dodał szef resortu zdrowia.

Minister przedstawił swoje rekomendacje prezesowi PiS. Szumowski twierdzi, że nie ciążyła nad nim żadna presja. Szef resortu zdrowia zaznacza, że czuje presję medialną, a stara się mówić o faktach naukowych.

– Przedstawiłem swoje rekomendacje. I nic więcej. Nie czuję żadnej presji w tym względzie. Czym innym jest presja medialna. Jest tu oczekiwanie, żebym kategorycznie przesądził w kwestii wyborów. A ja trzymam się danych naukowych i o nich mówię – wyznał minister zdrowia.

Łukasz Szumowski powiedział także, że oczywistym jest brak zmiany terminu wyborów przy obecnym kształcie konstytucji. Poruszył tu kwestię wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

Bez zmiany konstytucji nie zmienimy terminu wyborów. Przecież nie będziemy wprowadzać co chwilę stanu nadzwyczajnego i ciągle go przedłużać. To mało poważne. Co do wyborów korespondencyjnych, to wyraźnie powiedziałem, że nie ma tu mniej i bardziej bezpiecznego miesiąca. No, poza jesienią, gdzie będziemy mieli zapewne i COVID, i grypę – powiedział  Szumowski.

Komentarze

Zobacz także

UWAGA WARSZAWO! Prawdziwy armagedon pogodowy nadciąga!

Redakcja malydziennik

Nie USA, nie Rosja. To TEN kraj teraz rozdaje karty. Dla Polski to nie jest dobra wiadomość

Kiedy Mamy już nie ma…

Ładuję....