CYWILIZACJA

Wulkan Cumbre Vieja przyniesie nam APOKALIPSĘ! Kiedyś jego eksplozja sprowadziła na Europę 20-metrowe fale tsunami!

Europie stanęła na krawędzi apokalipsy! Jeden z najpotężniejszych wulkanów na świecie – Cumbre Vieja – właśnie się budzi. Wulkan słynie z potężnych eksplozji. Gdyby do takiej doszło, powstałyby fale tsunami, które prawdopodobnie zmiotły by Europę z powierzchni ziemi! Ostatni rój trzęsień ziemi w pobliżu wulkanu zarejestrowano 7 października.

Wybuch wulkanu Cumbre Vieja, który znajduje się w archipelagu Wysp Kanaryjskich, może skończyć się dla mieszkańców Europy apokalipsą. Naukowcy stale monitorują aktywność wulkanu chcąc zapobiec straszliwej katastrofie, która rozegrała się 8 tysięcy lat temu. Wówczas wybuch Cumbre Vieja wraz z licznymi trzęsieniami ziemi wywołały gigantyczne tsunami z falami wysokości 20 metrów. To wtedy całkowicie zdewastowane zostały wybrzeża Islandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

 

W przeciągu ostatnich kilku dni naukowcy odnotowali natężenie wstrząsów i trzęsień ziemi w okolicy wulkanu. Badacze przypuszczają, że jest to związane z rosną ilością magmy, co może skutkować erupcją. Ostatni rój trzęsień ziemi w pobliżu wulkanu zarejestrowano 7 października 2017 roku.Niestety erupcja wulkanu Cumbre Vieja leżącego na Wyspach Kanaryjskich, może zagrozić Europie i zniszczyć cywilizację jaką znamy. Hiszpańscy naukowcy robią wszystko, aby temu zapobiec, czy jednak można wygrać z tak potężnym żywiołem?

Źródło: Super Express

Komentarze

Zobacz także

Szokujące fakty z życia Dawida Bowiego! Okazuje się, że znany muzyk miał dopuszczać się…

Redakcja malydziennik

Oto zdjęcie, które poruszyło cały świat. 4-latka umierająca na raka!

Redakcja malydziennik

MASZ PROBLEMY Z KONCENTRACJĄ – SPRAWDŹ JAK JĄ POPRAWIĆ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....