WYDARZENIA

Wszyscy w burkini na plażę! Algierski milioner ma dość takich zakazów

Algierski milioner francuskiego pochodzenia domaga się, aby kobiety w czasie Festiwalu Filmowego w Cannes nosiły burkini, które zakrywają ciała muzułmanek na plaży. Zapowiada manifestację w tej sprawie.

Rachid Nekkaz chce w geście protestu przeciwko dyrekcji słynnej imprezy filmowej zorganizować w Cannes demonstrację pod hasłem „Wszyscy w burkach na plażę”. Ma ona potrwać od 14. do 16. – tyle ile trwa projekcja filmu. 

Chodzi o to, że w Cannes wprowadzono zakaz noszenia burkini. Na plakacie zachęcającym do wzięcia udział w manifestacji widnieją liderki Frontu Narodowego Marine Le Pen i działaczki partii Republikańskiej Nadine Morano ubrane w burki w trójkolorowych barwach francuskich. 

Rachid Nekkaz w ubiegłym roku przyznał się do zapłacenia ponad tysiąca mandatów wymierzonych kobietom naruszającym zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Wolno za kogoś płacić grzywnę, ale nie wolno niczego na ten temat publikować. 


Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

W niektórych regionach w Polsce będzie prawdziwy armagedon pogodowy! ZOBACZ co może Cię wkrótce spotkać!

Holandia CENTRUM CYWILIZACJI ŚMIERCI. Trump wycofuje finansowanie zabijania, Holandia tworzy fundusz na rzecz zabijania dzieci

Redakcja malydziennik

„Dziękuję mamie, bo zostałam adoptowana, nie abortowana”. ZOBACZ!!!

Ładuję....