ARCHIWUM

Wszędzie dobrze, ale w POLSCE najlepiej. Młodzi Polacy wracają z emigracji!

Brytyjski dziennik „Financial Times" opisał na swoich łamach historię czwórki Polaków, którzy zdecydowali się na powrót do ojczyzny po spędzeniu kilku lat na emigracji. Przyczyną ma być nie tylko decyzja o Brexicie, ale także „kwitnąca gospodarka Polski

Według "Financial Times", młodzi polscy profesjonaliści, którzy studiowali i rozpoczynali karierę w Wielkiej Brytanii, obecnie decydują się na powrót do Polski.

 

W ostatnich miesiącach odnotowano spadek imigracji do Anglii i wzrost emigracji powrotnej. Choć w sierpniu 2016 roku urząd statystyczny w UK podał, że w tamtym czasie mieszkało w Wielkiej Brytanii ponad milion Polaków, co stanowiło największą liczbę w historii kraju, sytuacja ta będzie się zmieniać. Wpływ na powrót z emigracji ma mieć m.in. Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z UE, co nastąpi najpóźniej do 30 marca 2019 roku. 

 

Powodem powrotów ma być „kwitnąca polska gospodarka". Powrót z Anglii ma być również szansą na szybką karierę w Polsce, bowiem zagraniczne doświadczenie jest szczególnie doceniane przez polskich pracodawców. Jednym z argumentów ma być także „możliwość uczestniczenia w rozwoju kraju" oraz wyższy standard życia. Innych z kolei motywuje „dynamiczne tempo rozwoju polskiej gospodarki".

 

 

Źródło: se.pl

Komentarze

Zobacz także

Z ostatniej chwili: ZAMACH w Paryżu! Samochód wjechał w grupę żołnierzy!

Redakcja malydziennik

A jednak! "Solidarność narodziła się w Krakowie" – posłuchaj, co mówił Andrzej Duda z okazji rocznicy powstania SKS

Redakcja malydziennik

Ani nazizm ani komunizm!

Redakcja malydziennik
Ładuję....