ARCHIWUM WYDARZENIA

Wstrząsający obraz świadków Jehowy w Polsce: gwałty, pedofilia i … ZOBACZ KONIECZNIE!

– W niektórych strażnicach można przeczytać, że kobieta może być winna gwałtu. Jeśli się wyrywa, broni i robi wszystko, żeby do tego nie doszło, to jest ok. Ale jeśli nie krzyczy, nie wyrywa się, to jest jej wina – opowiada Agata Szudzik, była Świadek Jehowy.

Wyznań byłych Świadków Jehowy jest w sieci jak na lekarstwo. W programie publikowanym na Youtube – „7 metrów pod ziemią” – o swoich doświadczeniach opowiedziała Agata Szudzik. Materiał w kilka godzin od pojawienia się w sieci obejrzało ponad 160 tys. internautów.

Czytaj także: SZOK! Wepchnął STARUSZKA pod METRO. Zapłaci za to surową karę (WIDEO)

Agata ze szczegółami odpowiada na pytania dotyczące wielu kontrowersyjnych tematów związanych z życiem Świadków.

– Najważniejszym obowiązkiem jest głoszenie dobrej nowiny o Królestwie Bożym, czyli, mówiąc kolokwialnie, chodzenie po domach i stanie z wózkami. To musi robić każdy Świadek Jehowy. Więcej obowiązków raczej nie ma. Są za to zakazy. Dostosowanie się w życiu do każdego aspektu Biblii, wyrzeczenia na co dzień, nienaturalne zachowania. Na przykład nie powiesz komuś „na zdrowie„, jak kichnie, bo to jest przesąd i po prostu nie można. Nie obchodzisz urodzin, świąt Bożego Narodzenia, Dnia Matki – mówi.

Agata porusza kilka kontrowersyjnych kwestii. Mówi o tym, że Świadkowie często odmawiają transfuzji krwi dla swojego dziecka, by przestrzegać ustalonych z góry zasad. Zdarza się, że dzieci w konsekwencji umierają.

Opowiada też o pedofilii, którą ukrywa się od lat. Wydawało się, że nagłośnienie takich przypadków będzie sposobem na poradzenie sobie z tematem, ale historie pedofilii opowiedzieli nie członkowie społeczności, której to dotyczy bezpośrednio, a dziennikarze z zewnątrz. Agata w rozmowie zaznaczyła, że przez 50 lat w australijskiej społeczności Świadków nie zgłoszono ani jednego przypadku pedofilii.
Dopiero królewska komisja australijska zaczęła o tym mówić. Dziewczyna przyznaje, że w Polsce może być podobnie, bo przebijają się już do opinii publicznej pojedyncze historie wykorzystywania dzieci.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Wielkie pożary szaleją we Włoszech

KONIEC EUROPY?! Merkel opowiada się za Unią dwóch prędkości. Na podziale zależy też innym liderom

Redakcja malydziennik

Merkel wygrywa wybory w Niemczech!

Redakcja malydziennik
Ładuję....