CYWILIZACJA RELIGIA

Wstrząsający obraz świadków Jehowy w Polsce: gwałty, pedofilia i … ZOBACZ KONIECZNIE!

– W niektórych strażnicach można przeczytać, że kobieta może być winna gwałtu. Jeśli się wyrywa, broni i robi wszystko, żeby do tego nie doszło, to jest ok. Ale jeśli nie krzyczy, nie wyrywa się, to jest jej wina – opowiada Agata Szudzik, była Świadek Jehowy.

Wyznań byłych Świadków Jehowy jest w sieci jak na lekarstwo. W programie publikowanym na Youtube – „7 metrów pod ziemią” – o swoich doświadczeniach opowiedziała Agata Szudzik. Materiał w kilka godzin od pojawienia się w sieci obejrzało ponad 160 tys. internautów.

Czytaj także: SZOK! Wepchnął STARUSZKA pod METRO. Zapłaci za to surową karę (WIDEO)

Agata ze szczegółami odpowiada na pytania dotyczące wielu kontrowersyjnych tematów związanych z życiem Świadków.

– Najważniejszym obowiązkiem jest głoszenie dobrej nowiny o Królestwie Bożym, czyli, mówiąc kolokwialnie, chodzenie po domach i stanie z wózkami. To musi robić każdy Świadek Jehowy. Więcej obowiązków raczej nie ma. Są za to zakazy. Dostosowanie się w życiu do każdego aspektu Biblii, wyrzeczenia na co dzień, nienaturalne zachowania. Na przykład nie powiesz komuś „na zdrowie„, jak kichnie, bo to jest przesąd i po prostu nie można. Nie obchodzisz urodzin, świąt Bożego Narodzenia, Dnia Matki – mówi.

Agata porusza kilka kontrowersyjnych kwestii. Mówi o tym, że Świadkowie często odmawiają transfuzji krwi dla swojego dziecka, by przestrzegać ustalonych z góry zasad. Zdarza się, że dzieci w konsekwencji umierają.

Opowiada też o pedofilii, którą ukrywa się od lat. Wydawało się, że nagłośnienie takich przypadków będzie sposobem na poradzenie sobie z tematem, ale historie pedofilii opowiedzieli nie członkowie społeczności, której to dotyczy bezpośrednio, a dziennikarze z zewnątrz. Agata w rozmowie zaznaczyła, że przez 50 lat w australijskiej społeczności Świadków nie zgłoszono ani jednego przypadku pedofilii.
Dopiero królewska komisja australijska zaczęła o tym mówić. Dziewczyna przyznaje, że w Polsce może być podobnie, bo przebijają się już do opinii publicznej pojedyncze historie wykorzystywania dzieci.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Callie i Carter mają niesamowitą mamę. Żyją, bo kobieta nie zgodziła się na aborcję

Redakcja malydziennik

Czy teoria ewolucji ma sens? Oto pewien techniczny problem tej teorii!

Tragedia na lodowisku! Łyżwiarz umierał na oczach żony…

Redakcja malydziennik
Ładuję....