RELIGIA

WSTRZĄSAJĄCY APEL DUCHOWNEGO: Na pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej…

Na pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej wołamy do wszystkich stron konfliktu, który jest Polsce: Pojednajcie się! – taki poruszający apel wygłosił podczas mszy świętej w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej ksiądz Bogdan Bartołd.

– Czy naprawdę to ma być nasza polska specjalność, że będziemy toczyć spory i waśnie? Czy nie możemy naszych sporów ojczystych rozwiązywać w naszym, polskim domu Dlatego dzisiaj przez pamięć i miłość do wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej prosimy, aby byli oni dla nas latarniami morskimi, w których zawiera się troska o Polskę. Musimy zdać sobie sprawę, że jedynym prorockim słowem dla nas na dzisiaj jest zwrócić się do Boga. Boga zaprosić na naszą Polską ziemię. Bo tylko słowo Jezusa ma moc i potrafi pokonać złego – mówił w niezwykle mocnych słowach duchowny.

 

Ks. Bartołd podkreślił także konieczność życia zgodnego z wymogami sumienia. – -Dla nas chrześcijan życie zgodne z sumieniem to nieustanne dawanie świadectwa. Świadectwo życia w prawdzie, podejmowanie wysiłku pracy nad sobą. To stanowi o naszym człowieczeństwie. To człowiek decyduje o swojej wolności. Nasi przodkowie pokazali, że nawet będąc w niewoli lub więzieniu można być wolnym człowiekiem. Wolność jest wewnętrznym stanem ducha. Jeśli człowiek sam jej nie odda – nie można mu jej zabrać. Dzisiaj na tej Mszy św. Jednoczy nas nie tylko pamięć o ludziach, którzy zginęli pod Smoleńskiem, ale może jeszcze bardziej nas tu gromadzi wdzięczność i zobowiązanie za to dziedzictwo, które nam pozostawili. Aby to dziedzictwo ochronić i przekazać następnym pokoleniom. Bo nikt nas nie zwolnił z miłości do ojczyzny – mówił proboszcz warszawskiej archikatedry.

Źródło: Niezalezna.pl

Komentarze

Zobacz także

Dręczą cię pokusy? To znaczy, że Papież mówił do ciebie! PRZECZYTAJ

Redakcja malydziennik

Ostry atak na… Czy znajdzie wiarę?

Redakcja malydziennik

Kolejne osoby ze Świadków Jehowy przerywają milczenie! To co dzieje się w tej sekcie to prawdziwe piekło! Molestowania seksualne, manipulacje i …ZOBACZ!

Ładuję....