FOTO WYDARZENIA

WSTRZĄSAJĄCE zdjęcie walenia z odciętym ogonem. Sprawdź jak doszło do TRAGEDII

grindwal, waleń

Grindwal z odciętym ogonem wstrząsnął światem! Zdjęcie zostało zrobione przez Francis Perez, specjalistę od fotografii podwodnej. Jak doszło do katastrofy?

Wszystko wina człowieka. Tak można podsumować powód katastrofy. Grindwal z odciętym ogonem cierpiał tak bezgranicznie, że słychać było jego płacz. Jest to ssak z rodziny delfinowatych, z rzędu waleni. Fotograf miał nadzieje, że powodem jest odgryzienie ogona przez rekina, jednak okazało się, że wszystko przez śrubę napędową, prawdopodobnie łodzi. Piękne stworzenie zostało skazane na pewną śmierć.

 

CZYTAJ TAKŻE: SKANDAL! Mikrofon w robocie kuchennym z Lidla. Zamontowany, by…

 

Jedna z fotografek udostępniła zdjęcie Francisa Pereza i napisała w swoim poście:

 

Ekstremalnie wrażliwa treść. Proszę obejrzyjcie. Zdjęcie zrobił Francis Perez. Ten przerażający obraz grindwala, który stracił ogon po zetknięciu ze śrubą łodzi przy wybrzeżu Wysp Kanaryjskich powinien wzbudzić uwagę. Czy był uderzony przez statek, jacht czy motorówkę? Tego się nigdy nie dowiemy, ale widziałam wiele łodzi pływających z duża prędkością w okolicach tras chronionych zwierząt – pisze na Instagramie Cristina Mittermeier.

 

Cudowną istotę trzeba było poddać eutanazji- nie było wyboru ze względu na dużą ranę. Perez twierdzi, że wraz z weterynarzem i biologiem morskim słyszeli ”przeszywający płacz bólu i strachu”, gdy zobaczyli grindwala. Ludzkość musi wyciągnąć z tragedii grindwala lekcję i zapobiegać przyszłym śmierciom niewinnych zwierząt.

 

View this post on Instagram

27th March, was one of the saddest days I have lived in the ocean, photographic and filming a juvenile of a short fin pilot whale with sectioned caudal fin and its subsequent Euthanasia. I was hoping that the cuts were caused by sharks bites, but no, they were caused by an irrational animal, human. And according to the necropsy, by a sharp object, as a propeller of a small boat. #CPSespaña #equipocanon #liveforthestory #canon5dmkiv #canon1dxmkii #canonespaña #oris @oriswatch #orisoceanskeeper @aqualung_spt @rvca_europe #balanceofopposites @themustoftheworld @lurbelpg @in_process @pelagic_life #wildlifephotography #underwaterphotography #natgeo #oneoceandiving #whalesphotographer

A post shared by Francis Pérez (@francisperez000) on

Źródło: wp.pl/ zdjęcie: instagram.com

Komentarze

Zobacz także

SZOK! Dostawał 500 plus, teraz musi zwrócić 11 tys. zł! Wszystko dlatego, że…

Adam Gaafar

Kolejny samochód wjechał w ludzi, to znów LONDYN!

Redakcja malydziennik

To państwo zakazało grania DESPACITO! Mają już dość?

Ładuję....