RELIGIA

Wstrząsające słowa o. Amortha: sekta satanistyczna działa w Kościele. Co mamy robić?

O. Gabriel Amorth, egzorcysta zmarły przed kilkoma miesiącami, mówił wprost o sekcie satanistycznej, która działa w Kościele, także tym hierarchicznym. W najnowszej książce, opowiadającej o życiu o. Amortha, możemy z kolei przeczytać m.in. o tym, jak naprawdę wygląda szatan.

Najsłynniejszy egzorcysta świata, który miał odwagę mówić i pisać o swojej posłudze i dzięki temu obnażył nieco działanie demona w świecie, o. Gabriele Amorth, zmarł całkiem niedawno, 16 września 2016 r. Wielokrotnie zwracał uwagę na zastraszające akty wypierania się Boga we współczesnym świecie, czego przykłady – obserwujemy przecież na co dzień i to nie tylko w sferze prywatnej, ale i publicznej.

 

Triumfuje kultura, w której wierzy się, że rozum i nauka wystarczają, aby wszystko wyjaśnić. Zaprzecza się istnieniu Boga, od którego przecież wszystko pochodzi. Konsekwencje są oczywiste: kto neguje istnienie Boga, oddaje się diabłu i jego działaniu. Pan mówił jasno: albo jest się z Chrystusem, albo z Szatanem. Nie istnieją alternatywne czy pośrednie drogi. Nigdy dotąd nie było tak wielu ludzi, którzy wybierają Szatana albo nie wierzą w jego istnienie. W ten sposób może on swobodnie działać, kusząc i dręcząc na tysiące sposobów, a ludzie nie są świadomi faktu, że ich cierpienia pochodzą od niego – głosił o. Amorth, którego dzieło znakomicie opisał ks. Marcello Stanzione w wydanej właśnie biografii o. Gabriela Amortha „Diabeł się mnie boi”.

 

I choć wydawać by się mogło, że przecież nie raz dokonano zawierzenia świata Bogu i Maryi, to – jak czytamy w „Diabeł się mnie boi” – samo zawierzenie, bez zaangażowania wierzących i prawdziwie gorliwej modlitwy nie wystarczy. Ludzie wciąż się nie spowiadają, nie chodzą do kościoła, nie wierzą, a członkami sekt satanistycznych są również księża, a nawet… kardynałowie. Wiedza o tym nie jest łatwa, ale egzorcyści są niejako na pierwszej linii frontu walki, która nieustannie toczy się w świecie, bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi czy nie.

 

"Wyświetlanie

 

Co zrobić, by Bóg mógł nas skutecznie chronić od złego? O czym musimy pamiętać? O. Amorth stworzył na własny użytek pewną hierarchię odpowiednich praktyk. Po pierwsze –spowiedź i szczere przebaczenie. Po drugie – Msza Święta, Komunia oraz Adoracja Najświętszego. Dalej – modlitwa, zwłaszcza psalmami, liturgia godzin oraz odmawianie innych znanych powszechnie modlitw. Nie wolno też oczywiście zapominać o różańcu, gdyż – jak zaświadczają egzorcyści – diabeł najbardziej boi się Najświętszej Maryi Panny.

 

 

Więcej świadectw o. Gabriele Amortha i jego opowieści o posłudze egzorcysty znajdziecie w książce zatytułowanej: „Diabeł się mnie boi” autorstwa ks. Marcella Stanzionego.

 

Źródło: Wydawnictwo Esprit

Komentarze

Zobacz także

„Klęski i katastrofy muszą wystąpić zanim Chrystus powróci”. Czy huragan to znak APOKALIPSY?

Redakcja malydziennik

Biskupi do nowego prezydenta Indii: niech broni Konstytucji

Tego roku cały świat w Watykanie będzie obserwował choinkę z NASZEGO KRAJU! Wiemy już z której diecezji!

Redakcja malydziennik
Ładuję....