WYDARZENIA

Wstrząsająca relacja Polki z Grecji: Naraz otworzyły się otchłanie piekielne i …

– To wyglądało tak, jak gdyby nagle otworzyły się otchłanie piekielne. W obliczu tragedii czuliśmy się bezradni. Na całe szczęście do nas pomoc dotarła na czas, wiele osób w tym dzieci nie miało tyle szczęścia – mówi pani Beata, Polka mieszkająca od kilku lat w Grecji. Jej rodzinny wypoczynek w okolicach Aten zamienił się w koszmar.

– Pojechaliśmy z rodziną na kilka dni do Marathonas w okolice Aten, żeby odpocząć. W poniedziałek najpierw zauważyliśmy kłęby dymu, ale przez duży wiatr żywioł błyskawicznie przybierał na sile – wspomina Polka. – Kiedy zagrożenie było coraz bliżej, dostaliśmy polecenie, żeby wyjść na plażę, skąd zostaliśmy przetransportowani do hotelu oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od pożaru. W mediach we wtorek podawano, że jest około 60 ofiar śmiertelnych, rzeczywistość jest o wiele bardziej tragiczna. Na miejscu mówi się już o ponad 100 osobach, które zginęły, a ta liczba może ciągle rosnąć! Zniszczenia są ogromne, całe osiedla strawione przez ogień. Ludzie w kilka chwil stracili dobytek życia – kończy pani Beata.

Polka była świadkiem piekła, jakie rozpętało się w poniedziałek w greckiej Attyce. Pożary szalały także na Koryncie i Krecie. Według najnowszych, oficjalnych doniesień zginęło co najmniej 79 osób, a 187 jest rannych. Nie wiadomo, ilu jest zaginionych. Wśród zabitych są rodziny z dziećmi, a także dwoje Polaków – matka z synem. Oboje schronili się przed ogniem na łodzi, która zatonęła. Horror przeżył mąż i ojciec ofiar. Pan Jarosław z Małopolski stracił w greckim kurorcie żonę Beatę i 9-letniego syna Kacpra. – Myślałem, że jak żona z synkiem wsiądą do łódki, to ocaleją – tłumaczył w rozmowie z „Gazetą Krakowską”. – Widziałem, jak odpływają. Byłem szczęśliwy, że się uratują – mówił w TVP Info.

sjs/tvp/ gazetakrakowska.pl

Komentarze

Zobacz także

„Dziękuję mamie, bo zostałam adoptowana, nie abortowana”. ZOBACZ!!!

ROZMOWA MAŁEGO DZIENNIKA Szef turyńskiej Caritas: imigranci są „jednym z naszych najważniejszych problemów”

Redakcja malydziennik

Hidżaby, jarmułki i turbany. Takie nakrycia głowy dozwolone na boisku!

Ładuję....