POLITYKA

Wspieraj niezależne polskie media!

Podczas, gdy posłowie debatują nad „repolonizacją” rodzimych mediów, powiedzmy szczerze projektem utopijnym, bo kto miałby płacić za odkupowanie dawno posprzedawanych tytułów? Ty też możesz mieć wpływ na niezależność rynku medialnego w Polsce.

Szumnie zapowiadana „repolonizacja” polskich mediów jest prawdopodobnie marzeniem ściętej głowy. Kto bowiem miałby je kupować ? Pod przymusem firmy Skarbu Państwa? A może znacjonalizujemy prasę, radio i telewizję? Dlatego najbardziej prawdopodobnym scenariuszem są prawne ograniczenia dla udziałowców, tak jak się to ma w krajach Europy Zachodniej.

 

Nie jest to krok bezzasadny. Jedną z trzech dużych grup medialnych i wydawców telewizyjnych jest liberalna TVN, która należy do amerykańskiego właściciela Scripps Networks Interactive. Z kolei w przypadku stacji radiowych, niegdyś krakowski RMF to obecnie firma niemieckiego Bauer Media, a RadioZet należy do Francuzów.

 

Do Bauera należy także Interia.pl, Onet.pl do niemieckiego Axel Springer. Podobnie jak portale wydawców lokalnych grupy Polska Press. Z prasy niemiecki jest tabloid Fakt (Axel Springer), Newsweek (Axel Springer), prasa regionalna. Za dużo? W tym kontekście przekaz niektórych tytułów nie może dziwi

.

 

Jednakże rynek mediów się zmienia. Do gry wchodzi internet, wszystko się digitalizuje. Sieć wypiera papier, wydziera odbiorców tradycyjnego radia i telewizji, co udowadniają kadrowe transfery ongiś telewizyjnych gwiazd do największych polskich portali internetowych.

 

Dlatego też możesz mieć wpływ na transformacje w polskich mediach. Wspieraj niezależne serwisy internetowe takie jak Malydziennik.pl. Od Twojej obecności i aktywności w sieci zależy przyszłość naszego kraju, w którym polityka informacyjna jest jednym z głównych elementów tworzenia nowoczesnego państwa.

 

Tomasz Teluk 

Źródło: Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Wybrano nowego marszałka Sejmu. Została nim…

Adam Gaafar

ŚWIETNA inicjatywa! Podpisz list poparcia dla rządu polskiego ws. relokacji uchodźców!

Wroński masakruje Kukiza. Poszło o Żołnierzy Wyklętych

Redakcja malydziennik
Ładuję....