ARCHIWUM

Wrogość między chrześcijańskimi wyznaniami jest "źródłem zgorszenia"

Katolicy i protestanci powinni podjąć starania, aby zajmować wspólne stanowisko w kluczowych kwestiach etycznych – powiedział katolicki Prymas Irlandii abp Eamon Martin. Mówił o tym w Armagh w katedrze Kościoła anglikańskiego. Został tam zaproszony, by podjąć refleksję na temat „pojednania Reformacji”. Podkreślił przy tym potrzebę pojednania między chrześcijanami.

Ludzie patrzący z zewnątrz „zwłaszcza na tej wyspie widzą historię podziału i sekciarstwa, nietolerancji, wzajemnych oskarżeń i otwartej wrogości w chrześcijańskiej rodzinie”. Stanowi to „źródło zgorszenia” – powiedział arcybiskup Martin.  „Rola religii w społeczeństwie irlandzkim, Północy i Południa, w sposób wyraźny dramatycznie się zmieniła”. Wpłynęło to „na proces sekularyzacji, czego dowodem jest stały spadek wiernych uczęszczających do kościoła i liczby powołań. Coraz więcej ludzi żyje teraz bez żadnego odniesienia do Boga lub do wiary” – zauważył arcybiskup.

 

Prymas Irlandii przekonywał, że choć pochodzimy z różnych tradycji chrześcijańskich, to jesteśmy wezwani, by połączyć wysiłki wypływające z naszej „pewnej nadziei” dla świata. Mamy też mówić jednym głosem w kluczowych kwestiach etycznych naszych czasów.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

KE przegrała bitwę z Polską! Lewactwo płacze!

Redakcja malydziennik

500 plus strzałem w DZIESIĄTKĘ. Więcej dzieci, a mniej… !

Redakcja malydziennik

Zbiorowe mogiły, czyli czy PO odrzuca fundamenty moralne człowieczeństwa?

Redakcja malydziennik
Ładuję....