ARCHIWUM

Wreszcie wszyscy nas docenią! Zobacz, co powie Donald Trump o Polsce

Wizyta amerykańskiego prezydenta zbliża się wielkimi krokami. A razem z nią – jego przemowa. Tym razem wypowiedział się o niej doradca Trumpa.

Możemy więc uznać je niemal za pewnik: Donald Trump powie, że Polska wyrośnie na europejską potęgę. Te słowa padły z ust gen Herberta Raymonda McMastera, prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego.

 

McMaster poinformował, że prezydent USA pochwali odwagę Polaków nawet w najciemniejszych okresach historii. Ponadto w agendę jego wizyty wpisana jest spotkanie z Andrzejem Dudą i udział w szczycie Trójmorza.

 

Poruszane będą zagadnienia bezpieczeństwa energetycznego, a także podkreślona zostanie rola dostaw amerykańskiego skroplonego gazu do Polski przez terminal w Świnoujściu. Przemówienie zostanie wygłoszone na warszawskim Placu Krasińskich.

 

Padną także słowa o bohaterstwie polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej. Postawi także Polaków za wzór dla innych narodów, jako przykład z którego należy czerpać ducha do stawiania czoła obecnym wyzwaniom.

 

Donald Trump przyleci do Polski w środę wieczorem, następnego dnia uda się do Hamburga na szczyt państw G20.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze

Zobacz także

160.000 ludzi na ulicach. Coraz powszechniej łamane są prawa człowieka i Konstytucja. Biskupi Wenezueli znów apelują o pomoc

Redakcja malydziennik

Patriotyczna postawa Legionistów odbija się echem na świecie, a UEFA chce klub za to karać!

Redakcja malydziennik

Krystyna Pawłowicz ZMIAŻDŻYŁA Merkel!

Redakcja malydziennik
Ładuję....