ARCHIWUM

WRESZCIE! Sprawdzamy gotowość bojową. Jesteśmy przygotowani do…

"Najlepszy sposób na odstraszanie polega na posiadaniu dobrze wyćwiczonych sił, które służą ramię w ramię ze swoimi sojusznikami na terenie całego Paktu Północnoatlantyckiego" – zaznacza w wywiadzie opublikowanym we wtorek w "Naszym Dzienniku" gen. Timothy McGuire, z-ca dowódcy wojsk lądowych USA w Europie.

"Jesteśmy dumni z tego, że możemy być partnerami polskich Sił Zbrojnych. Walczyliśmy przecież razem w Afganistanie i Iraku, o czym miałem okazję się przekonać. Wiem, że to profesjonalni wojskowi. Dzięki wspólnej pracy obie nasze strony staną się silniejsze" – mówi gen. McGuire.

 

Pytany o plan ćwiczeń amerykańskiej pancernej brygadowej grupy bojowej w Polsce i innych krajach NATO odpowiada, że "wszystko jest rozpisane, choć nie może zdradzić szczegółów".

 

"Chodzi o budowę gotowości razem ze wszystkimi naszymi sojusznikami, czyli na dużym obszarze całej flanki wschodniej NATO i nawet szerzej. Jest dokładny plan wspólnych ćwiczeń w ciągu tych miesięcy, w których będziemy uczestniczyć, i został on ogłoszony. Niektóre odbędą się w Polsce. Latem więcej będzie ich w rejonie Morza Czarnego i wtedy więcej sił przerzucimy właśnie tam (…) – mówi z-ca dowódcy wojsk lądowych USA w Europie. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

JUŻ ruszyły! "Wilki Dwa: W obronie stada", czyli czy jest realne nawrócić się w … weekend!

Redakcja malydziennik

Wyłudził kilkadziesiąt tysięcy. Jest w rządzie

Redakcja malydziennik

Papież przypomina w czasie Pasterki: Pamiętajmy o abortowanych dzieciach! MOCNE SŁOWA OJCA ŚW.

Redakcja malydziennik
Ładuję....