ARCHIWUM

Wreszcie polskie państwo nie jest zwijane jak za dawnych lat!

Przywracamy polskie państwo w tych regionach, gdzie było przez osiem lat przez PO-PSL zwijane – mówiła w poniedziałek w Bielsko-Białej premier Beata Szydło, nawiązując m.in. do realizacji śląskich odcinków drogi ekspresowej S1.

Premier zaznaczyła, że ogłasza bardzo ważną decyzję dla regionu. "To jest ważna inwestycja, która nie tylko będzie się przyczyniała do rozwoju, poprawi komunikację w regionie, będzie się przyczyniała do jego rozwoju. Jest to inwestycja, która pokazuje, że polska się rozwija" – powiedziała szefowa rządu.

 

Jak zaznaczyła, rząd jest inicjatorem wielu gospodarczych projektów. Podkreśliła, że w poniedziałek wicepremier Mateusz Morawiecki podpisze kontrakt, który da wiele miejsc pracy. "Pojawi się nowy inwestor. To ważna inwestycja, która będzie realizowana na Dolnym Śląsku" – podkreśliła premier.

 

Beata Szydło dodała, że szef MSWiA Mariusz Błaszczak otwiera kolejny posterunek policji w małej miejscowości. "Obiecaliśmy w kampanii wyborczej, że będziemy zajmowali się sprawami zwykłych ludzi, obywateli, realizować co oczekują, i wywiązujemy się z tych deklaracji. Przywracamy polskie państwo w tych regionach, miejscowościach, gdzie było przez osiem lat przez PO-PSL zwijane" – oświadczyła.

 

Premier podkreśliła, że "z optymizmem patrzy w przyszłość". "Ostatnie dane dotyczące bezrobocia oraz ocena agencji ratingowych pokazują, że nastrój jest dobry, że możemy powiedzieć, że jest przed nami duża szansa, żeby rozwój był jeszcze szybszy" – zaznaczyła.

 

Szydło zapewniła, że rząd ma dobrze przygotowany program i plan działania, który "krok po kroku", konsekwentnie realizuje. "Mamy ludzi, którzy nie boją się pracy, nie boją się podejmowania odpowiedzialnych decyzji i przygotowują kolejne projekty" – podkreśliła.

 

"Będziemy realizowali ważne inwestycje: drogowe, kolejowe, infrastrukturalne; będziemy realizowali program wspierania dla przedsiębiorców, odbudowywania przemysłu, odbudowywania produkcji, tworzenia nowych miejsc pracy. Robimy to po to, by Polska się rozwijała jeszcze szybciej, żebyśmy mieli dobrą przyszłość dla naszej ojczyzny, ale przede wszystkim chcemy, aby Polska rozwijała się równomiernie" – powiedziała premier Szydło. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Rozkład katolicyzmu, czyli…

Redakcja malydziennik

Tesco przeprasza za obrazę uczuć religijnych i wycofuje kontrowersyjną reklamę piwa

Redakcja malydziennik

MSZ MÓWI JAK JEST – przeczytaj odpowiedź na zarzuty Komisji Europejskiej

Redakcja malydziennik
Ładuję....