ARCHIWUM

Wreszcie Orban nie jest czarną owcą! Trump przyjmie go w Białym Domu!

Premier Węgier Viktor Orban powiedział, że prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Donald Trump w rozmowie telefonicznej zaprosił go z wizytą do Waszyngtonu – poinformował w piątek dziennik "Vilaggazdasag" w piątkowym wydaniu.

 

"(Trump) zaprosił mnie do Waszyngtonu. Powiedziałem mu, że dawno już tam nie byłem, bo traktowano mnie tam jak czarną owcę. Zaśmiał się i odparł, że jego też tak traktowano" – powiedział węgierski premier w rozmowie z wydawaną w Budapeszcie gazetą.

 

Wypowiedział się też na temat stylu prezydentury Trumpa, który dotychczas nie sprawował wybieralnego urzędu i nie ma doświadczenia politycznego. "Będzie prezydentem, który nie jest uwiązany ideologicznie i którego o wiele bardziej interesuje sukces, skuteczność i rezultaty niż polityczne teorie" – ocenił.

 

Orban był jedynym szefem rządu państwa UE, który entuzjastycznie przyjął zwycięstwo Trumpa w wyborach prezydenckich 8 listopada – pisze dpa. Agencja przypomina, że Unia Europejska i obecna administracja USA zarzucają Orbanowi autorytarny styl sprawowania władzy, a węgierski polityk posługuje się antyimigracyjną retoryką podobną do tej, jaką w kampanii wyborczej stosował Trump.

 

Dpa podkreśla, że urzędujący prezydent USA Barack Obama, który w styczniu złoży urząd sprawowany od 2009 roku, nigdy nie odbył dwustronnego spotkania z Orbanem, sprawującym władzę od 2010 roku.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nie żyje Tomasz Kalita. Przed śmiercią odnalazł Boga

Redakcja malydziennik

To byli terroryści. Poznaj organizację odpowiedzialną za wczorajszy atak w Londynie

Redakcja malydziennik

Generał Jezuitów chciałby tak skontekstualizować słowa Jezusa, by zakaz rozwodów i cudzołóstwa okazał się zgodą na nie

Redakcja malydziennik
Ładuję....