ARCHIWUM

Wreszcie mamy PRAWDZIWEGO Prezydenta, który dba o wszystkich! "Państwo elit nie jest państwem obywatelskim, tylko jest państwem zawłaszczonym przez wąskie grupy"

Musimy budować Polskę silną, suwerenną i sprawiedliwą dla wszystkich – mówił w Rawiczu prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Trzeba czynić wszystko, by Polska nie była wyłącznie Polską wąskiej elity, bo państwo elit nie jest państwem obywatelskim – dodał.

Prezydent w Rawiczu Wielkopolskie) wziął udział w uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych oraz spotkał się z mieszkańcami miasta.

 

"Musimy naszą ojczyzną budować, musimy czynić wszystko, by tak, jak chcieli nasi pradziadkowie, dziadkowie i ojcowie, była Polską silną, niepodległą, suwerenną i sprawiedliwą dla wszystkich swoich obywateli. Polską równych szans, czyli właśnie zupełnie inną, niż chcieli komuniści" – podkreślił prezydent w wystąpieniu na rawickim rynku.

 

Jak dodał, trzeba czynić wszystko, by Polska "nie była wyłącznie Polską jakiejś wąskiej elity, która uważa, że może więcej niż inni; żeby prawo wszystkich jednakowo traktowało i żeby wszyscy byli wobec niego równi".

 

"To niezwykle ważne, bo na tym właśnie polega silne państwo, które jest silne swoimi instytucjami, a instytucje są silne wtedy, kiedy mają autorytet, społeczny, a nie tylko wynikający z tego, że elity tych instytucji dobrze się czują" – powiedział Duda.

 

"Państwo elit nie jest państwem obywatelskim, tylko jest państwem zawłaszczonym prze wąskie grupy, które zapewniły sobie wyjątkowe w stosunku do innych przywileje i które czasem są zupełnie oderwane od rzeczywistych problemów społecznych, od tego za jakie pieniądze tak naprawdę trzeba żyć na prowincji, jak mówią" – podkreślił prezydent. (PAP)

Źródło: mzk/ ajw/ par/

Komentarze

Zobacz także

Tragedia! Nastolatka NIE ŻYJE. Dzwoniła na pomoc, ale POLICJA uznała to za ŻART!

Redakcja malydziennik

Nie można być trochę w ciąży. I nie da się popierać obrony życia i jednocześnie głosować za projektem zabijania nienarodzonych!

Redakcja malydziennik

Kolejna grupa na celowniku ISIS. Ścięli głowy i nagrali to, bo mężczyźni…

Redakcja malydziennik
Ładuję....