POLITYKA

WRESZCIE! Mamy czym się pochwalić! Nasz rodzimy karabin maszynowy MSBS!

Na portalu defence24.pl czytamy, że MSBS „obejmuje subkarabinek, karabinek podstawowy, karabinek-granatnik, karabinek wyborowy i karabinek maszynowy. Powstała też odmiana MSBS-R stworzona na potrzeby pododdziałów reprezentacyjnych wojska lub innych służb mundurowych. To ona jako pierwsza została zakupiona zarówno dla Sił Zbrojnych RP, jak i Służby Więziennej.”

To prawdziwe arcydzieło i towar 100 proc. Polski!

Jeśli Polskie Siły Zbrojne wprowadzą w pełnym wymiarze pakiet Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS), będzie to oznaczało, że po raz pierwszy w historii uzbrojeniem indywidualnym żołnierza znad Wisły stanie się całkowicie krajowa konstrukcja. Od 70 lat wyposażenie strzeleckie WP bazowało na konstrukcji słynnego rosyjskiego AK-47 czyli kałasznikowa i jego kolejnych modyfikacji.

Z MSBS można uzyskać aż jedenaście odmiennych taktycznie konstrukcji strzeleckich. Daje to możliwość dostosowania do różnych warunków, a nawet indywidualnych preferencji strzelca zarówno prawo- jak i leworęcznego. MSBS jest zbudowany pod amunicję 5,56 mm x 45 NATO.

 

Źródło: fabrykabroni.pl

Komentarze

Zobacz także

Rusza KAMPANIA: Nie PYTAJ mnie, czy PLANUJĘ zajść w CIĄŻĘ!

M. A.

Śmiech więźnie w gardle, czyli o sześciu królach, Belzebubie i pilnej potrzebie ewangelizacji

Redakcja malydziennik

Policja traktuje te wydarzenia jako terroryzm. SPRAWDŹ, co wiemy o strzelaninie w stolicy Wielkiej Brytanii

Ładuję....