RELIGIA

Wreszcie ktoś to powiedział: O. James Martin SJ to „część lobby gejowskiego wewnątrz Kościoła”

Dobrze, że są jeszcze biskupi, którzy potrafią jasno określić teologiczne harce wpływowych jezuitów. Tak zrobił biskup Thomas Paprocki, który jasno wskazał, że o. James Martin SJ to część lobby gejowskego, które infiltruje Kościół od środka.

Zaczęło się od jasnego dokumentu biskupa, który przypomniał, że osoby żyjące w tzw. „małżeństwach gejowskich”, o ile nie wyrażą pokuty czy choćby nie zasygnalizują chęci zejścia z drogi grzechu przed śmiercią, nie powinny mieć katolickiego pogrzebu. Dokument wywołał wściekłość wpływowego jezuity, który zupełnie otwarcie stał się głosem środowisk LGBT, ojca Jamesa Martina SJ. Jezuita na swoim twitterze przekonywał, że oznaką „niesprawiedliwej dyskryminacji” jest to, że biskup nie wykluczył z katolickich pogrzebów także osób żyjących w związkach niesakramentalnych, matki dzieci z nieprawego łoża, współżyjących przed ślubem czy stosujących antykoncepcję.

 

Odpowiedź biskupa była miażdżąca. – To, że wystąpił tak ostry sprzeciw wobec tego dekretu, jest zdumiewający. ale pokazuje, jak silne jest lobby LGBT zarówno w świecie świeckim, jak iw Kościele – napisał biskup Paprocki. I ostro rozprawił się z argumentami jezuity, wskazując, że odmowa pogrzebu katolickiego dotyczy jedynie tych, którzy publicznie sprzeciwiają się nauczaniu Kościoła i żyją w publicznych grzechu ciężki, wywołując publiczne zgorszenie. Nie jest to sytuacja osób stosujących antykoncepcję, bowiem ta kwestia pozostaje prywatną i zazwyczaj nie jest upubliczniana. 

 

Biskup przypomniał także, że jego dekret nie jest skierowany do wszystkich osób o orientacji homoseksualnej, ale do osób, które zdecydowały się na zawarcie „małżeństwa homoseksualnego”. – Nikt nie jest pozbawiony dostępu do sakramentów czy pogrzebu jedynie z powodu skłonności homoseksualnej. Nawet osoby, które w niego wstąpiły mogą przystąpić do sakramentów czy otrzymać katolicki pochówek, jeśli żałują i wyrzekają się tego „małżeństwa” – podkreślił biskup. I dodał, że o. Martin pomija kluczowy fragment dekretu, który jasno wskazuje, że odmowa pochówku dotyczy osób, które „nie dały znaków pokuty” przed swoją śmiercią.

 

Biskup przypomniał także, że nie mogą przystępować do Komunii świętej, bez spowiedzi, pokuty i zmiany życia, ci wszyscy, którzy współżyją seksualnie (homo lub hetero) poza sakramentalnym małżeństwem, ci którzy mieli lub wspomagali aborcje, politycy lub sędziowie, którzy  wspierali, udzielali lub zawierali „małżeństwa jednopłciowe”, a także aborcję (na przykład głosując za jej finansowaniem), osoby stosujące antykoncepcję, a także ci, którzy opuszczają niedzielną mszę świętą (z wyjątkiem osób chorych).

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: LifeSiteNews/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Największą charyzmatyczką w dziejach wszechświata jest… POSŁUCHAJ

Redakcja malydziennik

Homo-lobby w natarciu. Radykalnie progejowski jezuita konsultorem w Watykanie!

Redakcja malydziennik

Pobił w Warszawie muzułmankę. Spotkała go surowa kara

Redakcja malydziennik
Ładuję....