CYWILIZACJA

Wreszcie ktoś się za to bierze: muzułmanom w Szwajcarii postawiono zarzuty za rozpowszechnianie dżihadystycznej propagandy

Liderzy Centralnej Rady Islamskiej Szwajcarii, która jest największą organizacją muzułmańską w tym kraju, zostali postawieni w stan oskarżenia przez prokuraturę federalną. Propagowali filmy islamistyczne.

Trzy czołowo osobistości Centralnej Rady Islamskiej Szwajcarii, Nicolas Blancho (lider), Naim Cherni i Qaasim Illi zostali postawieni w stan oskarżenia za łamanie zakazu funkcjonowania i promowania grup takich jak Al Kaida i Państwo Islamskie.

 

Prokurator oskarżył szwajcarską organizację o robienie filmów w Syrii we wrześniu i październiku 2015 roku, na których pojawiają się czołowi przedstawiciele talibów z Al Kaidy. Wideo rozpowszechniania na serwisie YouTube w celach propagandowych.

 

Dochodzenie zaczęło się od Naima Cherniego, który został oskarżony o łamanie prohibicji na organizacje terrorystyczne Pod koniec 2016 roku prokurator zajął się pozostałą dwójką.

 

Muzułmanie w Szwajcarii kroki te uważają za "polityczne".

Źródło: thelocal.ch

Komentarze

Zobacz także

Sędzie decyduje, czy dziecko ma ŻYĆ czy UMRZEĆ – rodzice błagają o MOŻLIWOŚĆ leczenia syna

Uważaj na syrop glukozowo-fruktozowy! To największy WRÓG!

To ją wykorzystano, by zalegalizować zabijanie. W efekcie zginęło ponad 60 milionów dzieci. Ona zaczęła walczyć z tym co zaczęła

Redakcja malydziennik
Ładuję....