POLITYKA

WRESZCIE! JEST nowy test krwi, który wykrywa raka i …

Jak podkreślają specjaliści, jest to przełomowe odkrycie, które pozwala lekarzom postawić dokładną diagnozę i wykryć chorobę dużo wcześniej, nawet zanim pojawią się jej pierwsze symptomy, takie jak np. guzki. Ponadto, jak podkreślają naukowcy, badanie jest na tyle proste, że można je przeprowadzić wraz z innymi okresowymi badaniami serca czy też innymi, np. związanymi z wysokim ciśnieniem krwi lub poziomem cholesterolu.

Test nazwany „CancerLocator” (z ang. lokalizator raka), został wynaleziony przez ekspertów z Uniwersytetu Kalifornia, a działa na zasadzie wyłapywania DNA z komórek rakowych, które przemieszczają się w krwiobiegu pacjenta. Ekipa badaczy odkryła, że nowotwory rozwijające się w różnych częściach ciała zostawiają charakterystyczne dla siebie ślady, które komputer jest w stanie wykrywać.

„Przeprowadzenie nieinwazyjnego badania wykrycia raka jest ważne, ponieważ pozwala na postawienie wczesnej diagnozy, a przecież im wcześniej nowotwór jest wykryty, tym większa szansa pacjenta na pokonanie choroby,” zauważa prof. Jasmine Zhou z zespołu prowadzącego badania. „Opracowaliśmy sterowany komputerowo test, który potrafi wykryć raka i zidentyfikować jego typ, wyłącznie na podstawie próbki krwi,” dodaje.

"czytaj_dalej_tv_republika_1_16"

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

UWAGA WARSZAWO! Prawdziwy armagedon pogodowy nadciąga!

Redakcja malydziennik

Tego UE Korwin-Mikkemu nie daruje. Kara za obrażanie KOBIET jest bardzo dotkliwa

Lekarze dawali jej najwyżej rok życia. Żyje już 16. I ma wielkie marzenia, które na pewno spełni…

Redakcja malydziennik
Ładuję....