ARCHIWUM

Wreszcie! Gospodarka i jej owoce będą służyć Polakom a nie tylko klice!

Gospodarka, budżet, rozwój mają służyć przede wszystkim ludziom, rodzinom; mają być prospołeczne – podkreślił w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Zwrócił uwagę, że najważniejszym zadaniem rządu jest zachowanie stabilności makroekonomicznej, przy jednoczesnym wzmocnieniu wzrostu gospodarczego, ale takiego, który będzie służyć ludziom.

 

"My właśnie tak patrzymy na gospodarkę, tak patrzymy na budżet, tak patrzymy na rozwój. On ma służyć przede wszystkim ludziom, rodzinom, on ma być prospołeczny i taki jest nasz budżet" – podkreślił. Dodał, że w związku z tym, jego zadaniem jako ministra finansów jest zabezpieczenie środków budżetowych na realizację "wszystkich naszych programów prospołecznych, prorodzinnych, prorozwojowych".

 

Wicepremier mówił, że taki właśnie jest budżet na ten rok, w którym 40 mld zł przeznaczono na programy takie jak: 500 Plus, Mieszkanie Plus, czy 75 Plus.

 

Z kolei Beata Szydło, Premier Polski powiedziała, że "ekonomia ma służyć obywatelom, pieniądze publiczne mają być wydawane w sposób transparentny, uczciwy, mądry i rozsądny".

 

"Kierujemy się zasadą, że przede wszystkim stawiamy na to, że gospodarka, ekonomia ma służyć obywatelom. Pieniądze publiczne mają być wydawane w sposób transparentny, uczciwy, mądry, rozsądny. Zależy nam na inwestycjach, zależy nam na tym, żeby potencjał rozwojowy, potencjał gospodarczy był coraz większy" – mówiła po spotkaniu, w ramach przeglądu resortów, z wicepremierem Mateuszem Morawieckim i ministrem Henrykiem Kowalczykiem.

 

Premier oceniła, że pojawiające się w ostatnim czasie dane nt. polskiej gospodarki pokazują, że perspektywy w tym roku są bardzo obiecujące. "Wierzę w to głęboko, że wszystkie resorty gospodarcze rządu sprostają tym zadaniom, które przed nimi zostały postawione i na koniec roku będziemy mogli państwu przekazać bardzo dobre wiadomości płynące z polskiej gospodarki" – dodała.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Szydło krytykuje Bodnara: Nigdy nie słyszałam, żeby RPO Adam Bodnar stawał po stronie ugrupowań prawicowych

Redakcja malydziennik

Stonoga ścigany listem gończym!

Redakcja malydziennik

Rodzice małych dzieci będą pracować 7 godzin dziennie? Projekt ustawy jest już gotowy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....